0
0

V západní části španělské Galicie leží známé letovisko Bueu spadající pod oblast Rías Baixas. V této původně rybářské obci dnes žije kolem 13 tisíc obyvatel, jejichž zdrojem obživy je kromě rybolovu z velké části také cestovní ruch. Pro turisty je zde připraveno dostatečné zázemí v podobě ubytovacích kapacit, restaurací, barů, obchodů a supermarketů.

Největším lákadlem této vesnice jsou krásné přírodní pláže, které lákají ke koupání a relaxaci u Atlantského oceánu. Mezi nejznámější pláže patří Agrelo nebo Lapamán. Bueu se proslavilo také vynikající kuchyní, proto si zde na své přijdou také gurmáni a milovníci tradiční gastronomie. Krásná okolní krajina je porostlá bujnými lesy a protkána místními řekami, jako je Pontevedra a Aldán. Bueu patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších středisek Galicie také pro své stálé klima.

Celá tato oblast se pyšní četnými historickými a architektonickými památkami. Ukázkami kulturního dědictví jsou četné kostely, kláštery a mlýny. Nevynechejte návštěvu romantického kostela Iglesia de Cela. Pokud do Bueu zavítáte, neměli byste si nechat ujít náboženské slavnosti La Virgen del Carmen a El Corpus Christi.

Díky výhodnému umístění je Bueu ideálním výchozím místem pro poznávání dalších zajímavých lokalit v této části Španělska. Přibližně 20 km odtud leží zajímavé prázdninové středisko Pontevedra a asi 30 km největší galicijské město Vigo. Doporučuje se navštívit také ostrov Ons.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .