0
0

Den 1. (3.4.2011) – Vyrážíme

ujeto celkem … 855 km

START Z ČESKÉ TŘEBOVÉ V 12.00 A MÍŘÍME SMĚR SEVER, TEDY PŘESNĚ NEJDŘÍVE NA ZÁPAD. PRAHA – DRESDEN – BERLIN – SASSNITZ. NAKOUPILI JSME PEČIVO, OVOCE A ZELENINU A JELI. CESTA UBĚHLA V POKLIDU SKORO CELOU CESTU DÁLNICE A HLAVNĚ V NĚMECKU SE NABÍRAJÍ KILOMETRY DOST RYCHLE. ANI JSME SE NENADÁLI A BYLI JSME V 21.45 V PŘÍSTAVIŠTI. I KDYŽ JSME MĚLI LÍSTEK AŽ NA 03.00, POSUNULI JSME ODJEZD NA DŘÍVĚJŠÍ TRAJEKT A V 22.30 JSME ODRÁŽELI OD BŘEHU. NA LODI JSME SI VZALI SPACÁKY A NA 3 HODINY SI DALI CHRUPKU V KUPÉ SPOLU S NĚKOLIKA ČECHY, POLÁKY A PSY. ROZESPALÍ JSME PŘEJELI DO MALMÖ K PUMPĚ SHELL A DOTÁHLI SPÁNEK DO KONCE.

Den 2. (4.4.2011) – Skandinávie

ujeto celkem … 630 km

JE 8.15, 7°c, POLOJASNO A MY PO SNÍDANI V TRÁVĚ, NAČERPALI NAFTU A PO DÁLNICI SE VYDALI NA SEVEROZÁPAD.

V HLAVÁCH NÁM KROUŽILY MYŠLENKY NA HLADKÝ PRŮJEZD CELNICÍ, ZDALI NÁM PŘIJDOU NA DOPINKOVÉ ZÁSOBY, KTERÝCH JE V NORSKU POMÁLU. DOJELI JSME NA CLO-ZOLL, A NEJSPÍŠ KVŮLI ČESKÉ POZNÁVACÍ ZNAČCE, SI NÁS PŘIZVAL NA KRAJ SILNICE MÍSTNÍ CELNÍK. HUSTIL DO NÁS ..WHERE ARE YOU GOING?.. A MY DLE POKYNŮ MLČELY JAK TRESKY. UKÁZALI VOUCHER A POSUNKAMI DÁVALI NAJEVO, ŽE JSME ABSTINENTI A JDE NÁM JEN O RYBY. POTOM SI NECHAL OTEVŘÍT ZADNÍ KUFR U AUTA A RUKOU ŠŤOURAL DO BÁGLŮ, KTERÉ JSME TAM MĚLI LEDABYLO POHOZENÉ. STRACHY JSME ANI NEDUTALI, ALE VŠE PROBĚHLO ÚPLNĚ V POHODĚ A PUSTIL NÁS PŘES ČÁRU. AŽ PŘI ZASTÁVCE NA OBĚD JSME ZJISTILI, ŽE NÁM KOUKAJÍ ZPOD PŘEDNÍCH SEDAČEK PLECHOVKY S PIVEM. TO JSME RYCHLE POOBĚDVALI A V 15.00 JSME KROUŽILI OSLEM. (TEDY PO MĚSTĚ OSLO) TUNELY A MOSTY NÁM DALI ZABRAT, PROJELI JSME CELÉ CENTRUM A HLEDALI PARKOVÁNÍ, ALE NARAZILI JSME JEN NA VIP MÍSTA ZA 65NK ZA HODINU. PROTO JSME SI NAŠLI LEPŠÍ MÍSTO A DO CENTRA SE VYDALI PĚŠKY. PROŠLI JSME TŘÍDU KARLA JOHANNA SMĚREM KE KRÁLOVSKÉMU PALÁCI, PROHLÉDLI NÁRODNÍ DIVADLO, UNIVERZITU, NÁBŘEŽÍ, MAGISTRÁT A V 19.00 JSME POKRAČOVALI PO DÁLNICI SMĚR LILLEHAMMER. PO CCA HODINĚ JÍZDY JSME ZAPARKOVALI U ČERPACÍ STANICE ESSO, VEČEŘE, PIVKO A KRÁSNÉ SNY.

Den 3. (5.4.2011) – Eidestranda

ujeto celkem … 592 km

RÁNO JSME NEMOHLI DOSPAT. PŘES NOC TROŠKU SPRCHLO A PO PROBUZENÍ NA NÁS VENKU ČEKALI 2°c. V ÚTERÝ NENÍ PŘED NÁMI TAK DLOUHÁ CESTA, ALE NEBUDE TO DÁLNICE A POJEDE SE ROZHODNĚ DELŠÍ DOBU. KONEČNĚ SE ZAČALA MĚNIT PŘÍODA DO DRSNÉHO SEVERU. PROJELI JSME JEDNO ÚDOLÍ A HNED SE NÁM ZJEVILO DALŠÍ. I KOUSEK PŘED DOJEZDEM JSME PŘEJÍŽDĚLI VRCHOLKY HOPCŮ NORSKÝCH FJORDŮ.

v 15.00 JSME BYLI NA MÍSTĚ A VYBALILI VĚCI. RÁZEM JSME MĚLI LEDNIČKU A SPÍŽ PLNOU. PO PÁR POKYNECH, ZÍSKÁNÍ LOĎKY A PRUTU JSME ZAŘÍZLI PRVNÍ METRY DO VLN. PROHLÉDLI JSME ČÁSTEČNĚ TERITORIUM FJORDU A NAHODILI…

PO NĚKOLIKA MINUTKÁCH NASTAL ZÁBĚR A HURÁ, PAVEL MÁ PRVNÍ TROFEJ. A HLE, TRESKA, 45CM MACEK. TA VEČER PADLA JAKO PŘÍLOHA K CHLEBU. ZKUSILI JSME JÍ NA MÁSLE. POTOM JSME VYPRACOVALI PLÁN NA DALŠÍ DEN A MOHLI V KLIDU USNOUT.

P.S.: OZNAČENÁ OKNA ŠIPKOU JE NÁŠ POKOJ.

Den 4. (6.4.2011) – Lov v bouři

ujeto celkem … 8 km

PRVNÍ NOC V POSTELI JSME SI DOSYTA UŽILI. JEN JSME PO RÁNU, PONĚKUD NERADI, ZJISTLI, ŽE POČASÍ NENÍ ÚPLNĚ IDEÁLNÍ. PO SNÍDANI JSME MUSELI ZAJET DO AURE DO BANKOMATU PRO NORSKÉ KAČKY A VYBAVENÍ JSME DOPOLEDNE VYRAZILI NA MOŘE. PO ANI NE 20 MINUTÁCH SE NA NÁS PŘIHNAL VICHR, KROUPY A MY OTOČILI BÁRKU ZPĚT DO PŘÍSTAVIŠTĚ.

ALESPOŇ VZNIKL ČAS NA CESTOPIS…

ČEKÁME NA LEPŠÍ POČASÍ A TO BY SE PO OBĚDĚ MĚLO DOSTAVIT.

KOLEM DRUHÉ HODINY ODPOLEDNE JSME SI UDĚLALI PROCHÁZKU NA MYS PODBLÍŽ EIDESTRANDY A NA VLASTNÍ KŮŽI JSME ZJISTILI, JAKÝ JE VÍTR. JE TO ODTUD SMĚREM NA ODKRYTÉ MOŘE A VLNY BYLY TAKOVÉ, ŽE SE ZA SEBE ANI NEMUSELY STYDĚT. SLEDOVALI JSME PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA NETU. PO ČTVRTÉ ODPOLEDNE SE MĚL VÍTR UKLIDNIT A MOŘE TAKÉ. A BYLO TO TAK. O PŮL PÁTÉ JSME MOHLI VYJET A CHYTAT. DEN ODE DNE SE CHYTÁ LÉPE. (VIZ FOTO) VEČER JSME FILETOVALI, VEČEŘELI A DEBATILI S OSTATNÍMI RYBÁŘI O MÍSTECH A ÚLOVCÍCH.

Den 5. (7.4.2011) – Černé tresky

ujeto celkem … 8 km

PO PRVNÍM POHLEDU VEN, SE ZDÁ POČASÍ LEPŠÍ, NA NEBI JSOU MRAKY PROTRHANÉ A JE VIDĚT MODRO, ALE JE VIDĚT I VÍTR, KTERÝ DĚLÁ NA ŠPIČKÁCH VLN PĚNU. TO UŽ JSME SI ZAŽILI VČERA. BUDEME VYČKÁVAT NA LEPŠÍ POČASÍ. DOPOLEDNE JSME SI DOPLNILI ZÁSOBY BENZÍNU V LODI A UDĚLALI POŘÁDEK V NÁSTRÁHÁCH. POOBĚDVALI PŘIPRAVENÝ GULÁŠEK A SLEDOVALI POČASÍ NA INTERNETU A ZA OKNEM. PO 16.00 HODINĚ JSME MOHLI VYRAZIT NA MOŘE, ALE VLNY I POČASÍ BYLY TAK NÁRAZOVÉ, ŽE JSME KROUŽILI JEN PÁR SET METRŮ OD EIDESTRANDY. DNES SNAD BYLY RYBY PŘEŽRANÉ, ALE CHYTILI JSME ALESPOŇ TŘI ČERNÉ TRESKY, KTERÉ SKONČILI VEČER NA TALÍŘI. ZÍTRA JE V PLÁNU TRONDHEIM, JELIKOŽ BUDE VELKÝ VÍTR A JE ZÁKAZ VÝJEZDU NA MOŘE.

Den 6. (8.4.2011) – Trondheim

ujeto celkem … 306 km

RÁNO JSME VSTALI V OSM, POSNÍDALI A V DEVĚT VYRAZILI DO TRONDHEIMU. POČASÍ V PŘÍSTAVIŠTI NIC MOC, PRŠÍ, FOUKÁ, ALE TO JE NIC PROTI POČASÍ V TRONDHEIMU. CESTA UBĚHLA V POKLIDU, SILNICE TU NEJSOU SKORO VŮBEC UCPANÉ, A MY DOJELI DO CENTRA MĚSTA. MĚLI JSME VYBRANÉ PAMÁTKY, KTERÉ CHCEME OBEJÍT A VŠE SE NÁM PODLE PLÁNU POVEDLO. ZPĚT JSME JELI JINOU TRASOU, VÍC PO POBŘEŽÍ, A NAKONEC PROHLÉDLI PROSTROR FJORDU POD MOSTEM, KAM CHCEME ZÍTRA VYRAZIT NA LOV. OBĚD JE POSUNUT NA 16.00 A DO VEČERA ZBÝVÁ SPOUSTU SOUSTŘEDĚNÍ A RELAXACE.

Den 7. (9.4.2011) – Lov u mostu

ujeto celkem … 0 km

VÍTR SE PO VČEREJŠKU UTIŠIL, ALE NE AŽ TAK MOC, JAK BYCHOM SI PŘEDSTAVOVALI. PO RANNÍM RITUÁLU, SNÍDANI A PŘÍPRAVĚ JSME VYRAZILI PŘED DESÁTOU HODINOU NA MOŘE. V PRVNÍ FÁZI TRESKY BRALY DOCELA V RYCHLÉM TEMPU. PO POLEDNI SE ALE VYTRATILY A UŽ ASI NEMĚLY HLAD. PO TŘETÍ HODINĚ ODPOLEDNE JSME SE VRÁTILI DO PŘÍSTAVIŠTĚ, ZASE SE ZAČAL ZVEDAT VÍTR A HOUPALO TO AŽ AŽ. UDĚLALI JSME FILETKY, KTERÉ JSME POCTIVĚ STRČILI DO MRAZÍCHO BOXU A ŠLI SI UDĚLAT OBĚD. SLEDUJEME POČASÍ, ALE NIKDO PRO VÍTR NEVYJÍŽDĚL.

Den 8. (10.4.2011) – Bezvětří

ujeto celkem … 0 km

LOVILI JSME CELÝ DEN, RÁNO VSTALI A POSNÍDALI A V OSM JSME UŽ BYLI NA LODI, ODJÍŽDĚLI JSME Z PŘÍSTAVIŠTĚ PŘEDPOSLEDNÍ. MOŘE BYLO NAPROSTO KLIDNÉ, JAKO RYBNÍČEK BRČÁLNÍK. RYBY RÁNO ŠLY, ALE ODPOLEDNE BYLY LÍNÉ CHŇAPNOUT PO HÁČKU A NECHALY NÁS A NÁŠ PRUT NA HOLIČKÁCH. O PŮL PÁTÉ JSME SE VRÁTILI, ABYCHOM MOHLI UDĚLAT FILETY. KDYŽ JSME DORAZILI NA POKOJ, NA STOLE V POKOJI NA NÁŠ ČEKALY ČERSTVĚ UPEČENÉ BUCHTY. TO BYLO PŘEKVAPENÍ. VYDALI JSME SE DO FILETÁRNY ZPRACOVAT RYBY A PO ŠESTÉ VEČER JSME SI UDĚLALI POZDNÍ OBĚD S VEČEŘÍ. STEJNĚ JAKO KAŽDÝ VEČER SLEDUJEME, CO OSTATNÍ MAJÍ ZA ÚLOVEK A POPTÁVÁME SE PO INFORMACÍCH, ABYCHOM MOHLI DALŠÍ DEN BÝT JEŠTĚ ÚSPĚŠNĚJŠÍ. VEČER JE KAŽDODENNÍ RELAXACE A PŘÍPRAVA NA DALŠÍ DEN.

Den 9. (11.4.2011) – Pilkrování

ujeto celkem … 0 km

ZMĚNILI JSME TAKTIKU LOVENÍ. ROZDĚLILI JSME SI RYBAŘENÍ NA DOPOLEDNÍ A ODPOLEDNÍ. CHTĚLI JSME ZJISTIT KDY ODJÍŽDĚJÍ OSTATNÍ A TAK JSME SI PŘIVSTALI. RÁNO V 6.30 Z POSTELE A V SEDM NA LODI. ODJÍŽDĚLI JSME Z MOLA TŘETÍ. JEŠTĚ JSEM ZAPOMNĚL POPSAT RITUÁL, KTERÝ SE TU ODEHRÁVÁ PŘI ODJEZDU Z MOLA. PO ODRAŽENÍ LODI NÁS IHNED VÍTAJÍ HEJNA RACKŮ A ČEKAJÍ AŽ JIM VHODÍME DO VODY ZBYTKY Z FILETOVÁNÍ Z PŘEDEŠLÉHO DNE. JE TO NAPROSTÝ ÚTOK Z NEBES.

JINAK JSME SI DOBU NA MOŘI ROZDĚLILI A TAK JSME V POLEDNE NORMÁLNĚ POOBĚDVALI A PAK HURÁ ZPÁTKY. VEČER ZAČALO PRŠET A MY JEŠTĚ ZKOUŠELI JESTLI BEROU, ALE NIC UŽ SE PAK NECHYTLO, PROTO JSME SE VRÁTILI, ZPRACOVALI NALOVENÉ RYBY A POVEČEŘELI. ZÍTRA HURÁ NA MOŘE.

Den 10. (12.4.2011) – Hledání

ujeto celkem … 8 km

TENTO DEN NEPRŠELO, NEFOUKALO A NEBRALO. RÁNO SICE BYLO POČASÍ, ŽE BYCH U NÁS DOMA BEZ DEŠTNÍKU NEVYLEZL, ALE TADY V PŘEDPOVĚDI BYLO 0MM SRÁŽEK A TOMU SE DÁ VĚŘIT. PO OSMÉ JSME MOHLI PONOŘIT PRUT DO MOŘE A LOVIT. NĚKTEŘÍ NAŠI SPOLUBYDLÍCÍ UŽ NEDOČKAVĚ SPLAVOVALI FJORD A HLEDALI NEJLEPŠÍ MÍSTA S HEJNY TRESEK. PŘIDALI JSME SE. 🙂 DOPOLEDNÍ LOV NEBYL AŽ TAK ÚSPĚŠNÝ, JAK BYCHOM CHTĚLI. NEDALI JSME SE ODRADIT A ZAJELI SI UDĚLAT V PŘÍSTAVIŠTI OBĚD. PO OBĚDĚ JSME SI ZAJELI NA VÝLET K BANKOMATU DO OKRESNÍHO MĚSTA AURE, KTERÉ MÁ 3.500 OBYVATEL, VYHRÁLI JSME V BANKOMATU NĚJAKÉ NOKY A ŠLI JSME VYSONDOVAT CENOVÉ POMĚRY V MÍSTNÍM OBCHODNÍM CENTRU COOP. CENY JSOU TU STEJNÉ JAKO U NÁS, AŽ NA TEN KURZ 3:1. NAŠTĚSTÍ MÁME ZÁSOB Z DOMU DOST A NEMUSÍME NIC NAKUPOVAT, PROTOŽE TYČINKA MARS ZA 75KČ BY MI SNAD ANI NECHUTNALA A TO NEMLUVÍM O SALÁMU ZA 30NOK / 10DKG, TO UŽ JE ZA KILO ROVNÝ 1000KČ. TO JE RANEC.

PO NÁVRATU JSME DYCHTIVĚ SKOČILI NA JITKU (VIZ FOTO NAŠÍ LODI) A NECHALI SE UNÁŠET NA MOŘE. PO KRÁTKÉ DOBĚ SE PŘIHNALY VLNY A NAKONEC SE NÁM ZACUCHALA PLETENKA. PROVEDLI JSME NÁVRAT SE SERVISEM LODĚ A PRUTŮ. POČASÍ SE ODPOLEDNE ZLEPŠILO NATOLIK, ŽE SE NÁM SNAD POPRVÉ NA DELŠÍ DOBU UKÁZALO NORSKÉ SLUNÍČKO A PŘEDVEDLO NÁM SVOJI NÍZKOU PŘELETOVOU TRAJEKTORII. UDĚLALI JSME PÁR FOTEK EIDESTRANDY A NAFILETOVALI DNEŠNÍ ÚLOVEK. ZBYTEK DNE NÁS ZAMĚSTNAL RELAXACÍ.

PLETENKA (popis pro neznalé) … Hustě pletená návazcová šňůrka. Je vysoce odolná proti oděru a poškození, velice dobře kopíruje dno a návazec je méně viditelný pro rybu. Vhodná do složitých terénů a na dlouhé chytání na všechny druhy návazců.

Den 11. (13.4.2011) – Beznaděj

ujeto celkem … 0 km

UPŘÍMNĚ ŘEČENO BYLO DNES NEJHEZČÍ POČASÍ ZA CELOU DOBU POBYTU, RTUŤ VYSTOUPALA VE STÍNU AŽ NA 14°C A NA SLUNCI AŽ NA 20,5°C. ALE I PŘI TAKTO VYSOKÉ TEPLOTĚ SE NA MOŘI NEOBEJDEME BEZ ČEPIC. OBČAS SE DAJÍ SUNDAT JEN RUKAVICE. JELIKOŽ BYLO TAK NÁDHERNĚ, RYBY SI VZALY DOVOLENOU.

CO DODAT, NEBYLO CO CHYTAT A BYLO TO ZNÁT, KUPODIVU TAKÉ NEBYLO CO FILETOVAT. ZÍTRA VÁM UKÁŽEME, VY TRESKY!

NAVZDORY NEPŘÍZNIVÝM PODMÍNKÁM JSME PŘECI JEN MĚLI ZÁBĚR. VIZ FOTO.

Den 12. (14.4.2011) – Satisfakce

ujeto celkem … 0 km

POSLEDNÍ DEN NA MOŘI, RÁNO ZAČÍNÁ ROZPAČITĚ PO VČEREJŠÍM NEZDARU, VEČER VŠAK PROBĚHL VÁLEČNÝ PLÁN A VYBRALI JSME VHODNÉ MÍSTO, KTERÉ NÁM TY RYBY PROSTĚ DÁ. OPTIMISMUS NEZNÁ MEZÍ A MY VYRÁŽÍME SMĚREM DO MÍST, V KTERÝCH JSME JEŠTĚ ZA CELOU DOBU NEBYLI. PROSTĚ TO MUSÍME RISKNOUT. PO CESTĚ SEM TAM NARÁŽÍME NA ZMRZLOU HLADINU. ZŘEJMĚ BYLO V NOCI K NULE. JE TO JEN SLABÁ SLUPIČKA, DO KTERÉ SE JITKA POUŠTÍ S VERVOU JAKO LEDOBOREC KRASIN. VZDÁLENOST JE VELKÁ A OČEKÁVÁNÍ TAKÉ. DORÁŽÍME NA MÍSTO, KDE SE PROPOJUJÍ DVA FJORDY MEZI SEBOU. JE ZDE KLIDNÁ HLADINA, TÉMĚŘ NEFOUKÁ A MY ZAJÍŽDÍME K MENŠÍMU OSTRŮVKU TAK, ABYCHOM SE MOHLI NECHAT NÉST PO VĚTRU KŘÍŽEM PŘES OTEVŘENÝ PROSTOR. PRVNÍ HODINA NÁS NECHÁVÁ V NAPĚTÍ, JESTLI DNES VŮBEC NĚCO BUDE. SEM TAM NĚJAKÉ TO ŤUKNUTÍ DO PILKRU A JINAK NIC. ALE I TO UŽ ZNAMENÁ, ŽE TAM DOLE NĚCO JE. POSLÉZE SE POVEDLA PRVNÍ RYBIČKA, CCA 40CM. NIC MOC, ALE S PRÁZDNOU ZPĚT NEPOJEDEME. A PO KRÁTKÉ CHVÍLI TO NASTALO, DRUHÁ, TŘETÍ, ČTVRTÁ, PATÁ. PŘESTÁVÁME POČÍTAT A VYTAHUJEME. VŽDY SI PŘEJEDEME JITKOU DO VĚTRU NA UNÁŠENÍ. A PŘI KAZDÉM PŘEJEZDU ÚSPĚCH. DNO UŽ JE DÁVNO ZAKRYTÉ, NÁLADA RAPIDNĚ STOUPÁ. A STÁLE POKRAČUJEME V ZÁBĚRECH. KDYŽ UŽ JE ČAS NA NÁVRAT, DÁVÁME RYBÁM POSLEDNÍ ŠANCI NA SPOLEČNOU FOTKU A KDYŽ JIM TO NEDOCHÁZÍ, ODJÍŽDÍME ZPÁTKY NA PŘÍSTAVIŠTĚ. ČAS JE NAPNUTÝ, VŠECHNY LODĚ UŽ JSOU ZAKOTVENÉ, FILETÁRNA PRÁZDNÁ. A TA JE TEĎ NAŠE. FILETUJEME JAKO O ZÁVOD. PAK UŽ ZBÝVÁ ČAS NA VYHOZENÍ ZBYTKŮ DO MOŘE, UMYTÍ JITKY A VRÁCENÍ VŠECH ZAPŮJČENÝCH VĚCÍ. KONEČNĚ DOCHÁZÍ I NA VEČEŘI A PŘÍPRAVU NA ODJEZD.

Den 13. (15.4.2011) – Adieu

ujeto celkem … 1233 km

A UŽ TO PŘIŠLO, DEN ODJEZDU. PŘEDCHOZÍ DEN JSME SI UŽILI A NAKONEC S MÍRNÝM SKLUZEM VŠE STIHLI VRÁTIT. UŽ NÁM JEN ZBÝVÁ ZABALIT A NALOŽIT VĚCI DO AUTA. ZJIŠŤUJEME, KOLIK NABALENÉHO JÍDLA NÁM JEŠTĚ ZBYLO.

ZABALENO JE CELKEM RYCHLE. JAKO POSLEDNÍ BALÍME RYBY DO POLYSTYRENOVÝCH BOXŮ, PŘEDALI JSME POKOJ, ROZLOUČILI SE S HONZOU A MÍSTEM. O PŮL DEVÁTÉ STARTUJEME A VYRÁŽÍME K DOMOVU. CESTA BUDE DLOUHÁ A HLAVNĚ PRVNÍ TŘI HODINY JÍZDY JE SILNICE HODNĚ POMALÁ. POČASÍ JE STÁLE KRÁSNÉ A CESTA DOCELA UBÍHÁ. DĚLÁME PAUZY U ČERPACÍCH STANIC A JINAK JEDEME A JEDEME. KILOMETRY UKRAJUJEME JAKO ZÁVODNÍCI PAŘÍŽ – DAKAR. TRAJEKT, KTERÝM SE MÁME VRACET, JEDE V 7.45 DRUHÝ DEN RÁNO A TAK MÁME V PLÁNU DOJET NĚKAM DO ŠVÉDSKA A PODLE ÚNAVY SE VYSPAT A RÁNO DOJET ZBYTEK CESTY. BLÍŽÍME SE K NORSKO-ŠVÉDSKÝM HRANICÍM A DUMÁME, JESTLI BUDEME PROHLÍŽENI I CESTOU NAZPÁTEK. NAKONEC ZJIŠŤUJEME, ŽE TENTOKRÁT JEDEME PO DÁLNICI A ČÁRU PROJÍŽDÍME 90KM RYCHLOSTÍ A BEZ KONTROLY.

ČAS A KILOMETRY STÁLE PLYNOU A ZNENADÁNÍ JSME V 22.30 V PŘÍSTAVIŠTI V TRELLEBORGU. ZKOUŠÍME, JESTLI LZE JET DŘÍVE A NÁHODOU TO VYCHÁZÍ. NAJÍŽDÍME NA TRAJEKT JAKO POSLEDNÍ A ZA NÁMI SE ZABUCHUJÍ DVEŘE. VYJÍŽDÍME NA RUJÁNU. ZALÉHÁME DO SPACÁKŮ A CELOU CESTU PROSPÍME.

Den 14. (16.4.2011) – Všude dobře, doma nejlíp

ujeto celkem … 845 km

VE TŘI HODINY RÁNO PŘIRÁŽÍME K BŘEHŮM NĚMECKA. ZAKLÍNÍME SE DO ŠTRŮDLU AUT VYJÍŽDĚJÍCÍCH Z TRAJEKTU A OSPALOU NOCÍ PŘEJÍŽDÍME K NEJBLIŽŠÍ ČERPACÍ STANICI. NAKONEC TO VYHRÁVÁ PUMPA ESSO, KRÁTKÁ ÚPRAVA AUTA NA SPÁNEK A JDE SE NA TO. RÁNO NÁS VÍTÁ SLUNÍČKO A V 6.30 MŮŽEME VYRAZIT NA POSLEDNÍ ÚSEK CESTY. BUDE TO PŘEVÁŽNĚ CESTA PO DÁLNICI, TAK TO URČITĚ BUDE RYCHLE UTÍKAT. V SOBOTU PO RÁNU JSOU SILNICE TÉMĚŘ PRÁZDNÉ A TAK SE PO DÁLNICI POSUNUJEME RYCHLOSTÍ 160-170KM/H. ZDRŽUJEME SE JEN ČERPÁNÍM NAFTY. ZANEDLOUHO MÍJÍME BERLÍN, DRÁŽĎANY A DALŠÍ METOU JSOU HRANICE DO ČESKÉ REPUBLIKY. PO PŘEKROČENÍ HRANIC VOLÁME DOMŮ A POKRAČUJEME DÁL SMĚR PRAHA, TADY SE PROVOZ TROCHU VÍCE NAHUSTIL, ALE NENÍ TO ZÁCPA. Z PRAHY DOMŮ TO JE UŽ JEN KOUSEK, PROTO MŮŽEME VE 14.00 HODIN ZVOLAT:

AHOJ DOMOVE.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .