0
0

Blanes je největším městem nacházejícím se na katalánském pobřeží Costa Brava, zároveň je také jeho administrativním a přirozeným střediskem. Leží vlastně v místě, kde se střetávají dvě pobřeží – Costa Brava a Costa del Maresme. Toto lázeňské město se starým rybářským přístavem oplývá pohodovou atmosférou, proto se také stalo oblíbeným a hojně navštěvovaným výletním místem mnoha turistů ze Španělska i dalších koutů Evropy.

Mezi jeho velké přednosti patří asi 4 km dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Rády sem proto jezdí rodiny s malými dětmi a do vody se odváží i nepříliš zdatní plavci. Mezi nejčastěji provozované vodní sporty patří kanoistika, plachtění, surfování, parasailing, jízda na vodním skútru nebo vodních lyžích. Pláže poskytují kompletní turistický servis, za malý poplatek je možné si pronajmout lehátka a slunečníky.

Původně rybářská vesnice je lemována krásnou promenádou, která se táhne kolem pláží a končí až v centru. Během procházky můžete pozorovat jachetní přístav situovaný pod skalnatou horou strmě spadající do moře. Hora s názvem Sant Juan poskytuje nádherný výhled na pobřeží a celé městečko. Výstup na její vrchol pro vás bude jistě nezapomenutelným zážitkem.

Návštěvníkům je zde k dispozici vše, na co si jen vzpomenou. Kvalitní zázemí poskytují hotely, restaurace, bary, zábavní a sportovní centra. V úzkých uličkách jsou ukryty obchůdky se suvenýry, pravidelně se zde konají také tradiční trhy s ovocem, zeleninou, květinami a čerstvými rybami. Blanes je významné také z historického hlediska, jeho dominantou je zřícenina hradu Sant Joan. V Blanes se v zátoce Sa Forcanera nachází 2 vyhlášené botanické zahrady – Pina Rosa a Mutra, kde jsou k vidění nejrůznější tropické rostliny. Zahrady byly založeny roku 1920 Němcem Karlem Faustem.

Výhodou letoviska je rovněž blízkost městečka Lloret de Mar, které nabízí skvělé pláže, kluby, noční zábavu a příjemné středomořské podnebí. Sportovně založení jedinci jistě využijí tenisových kurtů, 18 jamkového golfového hřiště, nebo minigolfu. Zajet se můžete podívat do městečka Tossa de Mar, St. Feliu de Guíxols, Barcelony nebo Girony. Za návštěvu stojí také akvapark Marineland s rozlohou 45 tisíc metrů čtverečních, se skluzavkami, tobogány, bazény a dalšími vodními atrakcemi. Zajímavým výletem je také návštěva benediktinského kláštera Montserrat, jež byl postaven v 10. století a tyčí se na stejnojmenném masívu v nadmořské výšce 1236 metrů. Ještě dnes je nejvýznamnějším duchovním centrem celého Katalánska.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .