0
0

Ve vnitrozemí Mallorcy se nedaleko městečka Inca rozkládá malebná obec Binissalem v níž žije okolo 7 tisíc obyvatel. Jejich zdrojem obživy je především zemědělství a chov dobytka. Věnují se pěstování ovoce, zeleniny a vinné révy, Binissalem je dokonce označován za vinařské centrum celé Mallorcy.

Binnisalem leží asi 20 kilometrů směrem na východ od hlavního města Palma de Mallorca. Historie městečka sahá až do 14. století a již z té doby také pocházejí první zmínky o pěstování vína v této oblasti. Dnes se zde na cca tisíci hektarech vinné révy pěstují hrozny, ze kterých se následně vyrábí vysoce kvalitní víno. O tom, že je opravdu kvalitní se můžete přesvědčit v místních obchodech, kvalitě ovšem odpovídá i jeho cena.

Binnisalem je obcí, v níž žije více jak 10% přistěhovalců z ciziny. Mnoho jich sem přišlo právě kvůli pěstování a výrobě vína. Jelikož jde o vnitrozemskou vesnici, není turisticky až tak atraktivní jako vesnice na pobřeží. Z tohoto důvodu se také Binissalem v minulosti vyvíjel jen velmi pomalu, ale o to přirozeněji než zmíněná letoviska na pobřeží. Dodnes zde můžete poznat pravou Mallorcu a seznámit se s tradičním životem zdejších obyvatel.

Obci dominuje farní kostel Nuestra Seňora de Robines, jehož základy byly položeny v 15. století. Teprve v roce 1908 byla stavba kostela v novogotickém stylu kompletně dokončena. Pokud byste přijeli do Benissalemu po dálnici, spatřili byste jeho kupoli se zvonicí z velké dálky. Před kostelem se rozkládá náměstí, na němž se pravidelně každý pátek odpoledne koná tradiční trh. Na něm nakoupíte nejrůznější zboží, převládají ovšem místní zemědělské produkty.

Binissalem je ideálním výchozím místem pěších túr, nedaleko se zvedá pohoří Tramuntana, které je jako stvořené pro procházky nebo horolezectví. Komu by chybělo moře, může se místní autobusovou dopravou vydat do některého ze středisek na pobřeží. V okolí městečka jsou také možnosti golfu a cyklistiky.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .