0
0

Bilbao je hlavní a největší město provincie Biskajsko i autonomního společenství Baskicko. Rozkládá se na severu Pyrenejského poloostrova při březích řeky Nervión, tekoucí do zhruba patnáct kilometrů vzdáleného Biskajského zálivu.

Město bylo založeno začátkem 14. století a od počátku své existence bylo významným hospodářským centrem, vzhledem k výhodné poloze při březích Atlantiku, umožňující překotný rozvoj námořního obchodu. Nástupem industrializace na konci 19. století Bilbao svou pozici důležitého hospodářského centra Španělska ještě upevnilo. I přesto, že baskická metropole disponuje zajímavými historickými budovami s turistickým potenciálem, vzedmutí vlny cestovatelského zájmu přinesl do města až rok 1997, kdy byla na nábřeží řeky Nevión, v průmyslové zóně, otevřena úchvatná budova Guggenheimova muzea, navržená architektem Frankem Gehrym.

Dalšími zajímavými muzei na území Bilbaa jsou například Muzeum výtvarného umění (Museo de Bellas Artes) a Baskické muzeum (Euskal Museoa), kde se můžete seznámit s dějinami tohoto pozoruhodného kraje a jeho obyvatelstva. Ze sakrálních staveb stojí v Bilbau za pozornost gotická katedrála svatého Jakuba ze 14. století a Basílica de Begoña ze 16. století.

Poloha

Poloha: severní Španělsko, autonomní společenství Baskicko

Souřadnice: 43° 15′ SŠ, 2° 55′ ZD

Plocha: 41 km2

Obyvatelstvo

Populace: 353 187

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .