0
0

Bývalé hlavní město ostrova Betancuria se nachází asi 30 kilometrů od současného hlavního města Puerto del Rosario, ve vnitrozemí ostrova Fuerteventura. Betancuria je jednou z nejkrásnějších a nejstarších osad na celých Kanárských ostrovech. Její historické jádro obce bylo shledáno nejstarším na ostrově.

Místo je obklopeno téměř 700 metrů vysokým pohořím, které představovalo v dávných dobách dobrou ochranu proti útokům pirátů. Přesto byla Betancuria během útoku pirátů v roce 1593 téměř zcela zničena. Mnohé budovy byly obnoveny a dnes můžete opět vidět toto městečko v jeho plné kráse.

Centru města vévodí třílodní farní kostel Iglesia Nuestra Seňora de la Concepción. Tlusté zdi této historické budovy a vysoko položená okna v minulosti sloužily také jako ochrana před nepřátelskými útoky a jako úkryt pro obyvatelstvo. Kromě impozantního borového stropu uvnitř kostela můžete obdivovat i jedno z nejstarších výstavních děl kostelního umění na Fuerteventuře, dřevěnou sochu svaté Kateřiny. Také velký barokní oltář opravdu stojí za to vidět a je pro všechny návštěvníky tím opravdovým lákadlem.

Dalším lákadlem pro milovníky kultury je muzeum Museo de Arte Sacro, kde mohou návštěvníci shlédnout několik výstav náboženského umění. V ulici Calle Roberto Roldan se nachází Centro de Artesania, centrum umění a řemesel s několika obchody, velmi mnoho navštěvovanými turisty.

Různé informace z historie Fuerteventury můžete získat v archeologickém muzeu Casa Museo Arqueológico. K vidění zde jsou rozličné předměty každodenní potřeby a získáte zde celkem dobrý pohled do bývalého ostrovního života.

Při procházce krásnou turistickou krajinou se dostanete na okraj města ke zřícenině františkánského kláštera Convento de San Buenaventura z 15. století. Za pirátských útoků stavba několikrát téměř úplně vyhořela. Klášter byl obnoven před několika lety a byl kolem něj vybudován i nádherný park.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .