0
0

V Galicijské oblasti Rías Altas, na severu Španělska, se rozkládá městečko Bergondo, kde žije kolem 6 tisíc obyvatel.

Jde o poměrně klidnou obec, která je obklopená nádhernou přírodou. Přibližně 2 km odtud se rozkládají dlouhé písečné pláže, které sem každoročně lákají zástupy turistů.

Pláže mají pozvolný vstup do moře, proto jsou vhodné jak pro rodiny s malými dětmi, tak i pro nezkušené plavce. Koupání je umožněno ve vodách Atlantského oceánu, ale musíte počítat s tím, že celá tato oblast má poněkud chladnější podnebí, než zbytek Španělska.

Bergondo dnes poskytuje návštěvníkům dostatečné turistické zázemí s kvalitními službami, abyste zde mohli prožít pohodovou a ničím nerušenou dovolenou. V městečku narazíte na četné obchody a krámky se suvenýry, supermarkety, restaurace i bary.

Z Bergonda se dají podnikat výlety do dalších zajímavých míst Galicie. Přibližně 15 km na východ leží město A Coruňa a 6 km je vzdáleno Bezantos. Pokud se vydáte ještě dále, po 60 km narazíte na hlavní město Galicie Santiago de Compostela, jehož katedrála je cílem poutníků na Svatojakubské pouti. Svatojakubská pouť je jednou z nejvýznamnějších křesťanských poutí v Evropě.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .