0
0

Přibližně 20 km od pobřeží Středozemního moře se na jihovýchodě Katalánska rozkládá malinká obec Benifallet, kde žije kolem tisícovky obyvatel. Tato část Španělska je jedinečná svou krásnou, nedotčenou a rozmanitou krajinou, která je ideální především pro milovníky divoké přírody a pěší turistiky.

Benifallet ovšem nejsou jen krásné scenérie, ale také zde najdete celou řadu pamětihodností souvisejících s bohatou historií města. Tyto památky jsou soustředěny ve starém jádru města a rozhodně byste je během své návštěvy neměli vynechat. Benifallet je tak ideálním místem, kde si užijete báječnou a pohodovou dovolenou, daleko od ruchu velkoměst a každodenního shonu.

V centru samozřejmě najdete také obchody, supermarket, kvalitní restaurace i bary. Jelikož Benifallet leží na levém břehu řeky Ebro, jsou zde skvělé podmínky pro rybaření. V řece se loví především sumci, candáti, kapři, bílá ryba a některé druhy táhnoucích mořských ryb. Pro návštěvníky jsou hodně lákavé jeskyně Cuevas de Benifallet v chráněné krajinné oblasti Tortosa-Beseit.

Z Benifallet můžete vyrazit na zajímavé výlety do okolí. Navštivte například 45 km vzdálený národní park Parc Natural del Delte de l´Ebre. Tato přírodní chráněná oblast je pokrytá rýžovými poli, která jsou hlavním zdrojem příjmů zdejších obyvatel. Delta řeky Ebro je přírodní rezervací, která se stala domovem a hnízdištěm pro mnoho druhů ptáků. Jedněmi ze vzácných obyvatel jsou například plameňáci. Řeka je velmi bohatá na ryby, proto je vyhledávanou lokalitou hlavně pro rybáře.

Pokud zatoužíte po poznání dalších zajímavých míst v oblasti, doporučujeme návštěvu Tarragony, která je vzdálena 80 km směrem na jihovýchod. Přibližně 170 km na jihovýchod leží i Barcelona, zajímavá jsou také městečka Salou, Tortosa nebo L´Ampolla, kam je zajištěna pravidelná autobusová doprava.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .