0
0

Na prosluněném pobřeží Costa del Sol se rozkládá oblíbené turistické letovisko Benalmádena. Během posledních 20 let dosáhlo největšího rozmachu a z původně poklidné rybářské vesničky se stalo rušné prázdninové středisko, které každoročně v hlavní sezóně zaplavují davy turistů. Přesto je méně turistické než sousední Torremolinos a dokázalo si udržet svou pohodovou atmosféru. Město má příjemné středomořské klima, které je usměrňováno lehkým mořským vánkem.

Benalmádena je obklopeno z jedné strany mořem a ze strany druhé horou Calamorro, která se tyčí do výšky 750 metrů nad mořem a je z ní nádherný výhled na město i pobřeží Afriky. Okolí je tedy ideální pro pěší turistiku i cyklistiku.

Benalmádena se dělí na tři části: Benalmádena Pueblo, Arroyo de la Miel a Benalmádena Costa. Pueblo je součástí původní horské vesničky, a proto je umístěno ve větší vzdálenosti od moře. I když Pueblo zaznamenalo velký příliv cizinců a vznikla zde nová moderní zástavba, dokázalo si udržet svůj andaluský kolorit. Místní obyvatelé žijí v bílých domečcích, jež lemují klikaté úzké uličky. Klid, který zde panuje, dobře kontrastuje s ruchem na pobřeží. Významnou památkou Puebla je hrádek Castillo Colomares.

Arroyo de la Miel je jakési obchodní centrum města a odděluje vesnici na kopci od Středozemního moře. V této části města je poměrně živo a to zejména proto, že se zde nachází oblíbený zábavní park Tivoli World nebo Jardín de las Águilas.

Benalmádena Costa je hlavní turistickou částí letoviska a pyšní se krásnými písčitými plážemi, jež se táhnou v délce až 9 km. Jsou zde dvě velké pláže a několik menších pláží s roztroušenými skalisky. Podél pobřeží vznikla promenáda lemovaná palmami, která je údajně jednou z nejkrásnějších na Costa del Sol. Promenáda končí až v sousedním letovisku Torremolinos, které je vzdáleno cca 3 km. Tato dvě letovisko spolu téměř splývají v jeden celek.

Nejvíce zábavy a nočního života, si užijete v atraktivní a moderní Puerto Marině, což je jeden z nejlepších sportovních přístavů na světě s mnoha luxusními jachtami. Najdete zde velký počet restaurací, barů, diskoték a nachází se zde i pohádkové akvárium. K dispozici je vám kasino, noční kluby, golfová hřiště a široká nabídka vodních sportů.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .