0
0

Begur je snad nejluxusnějším letoviskem na pobřeží Costa Brava. Město bylo vystavěno na kopci a působí harmonickým dojmem. Jeho tradiční španělský ráz dokonce nenarušila ani moderní zástavba hotelů. Begur je situováno v provincii Girona na jihu Španělska a jeho návštěva je pro mnoho lidí nezapomenutelným zážitkem.

Dominantou města je zřícenina malého kamenného hradu pocházejícího z přelomu 15. a 16. století. Kromě něj se ve městě nachází mnoho dalších zajímavých architektonických památek, prohlédnout si můžete kupříkladu židovskou čtvrť, turecké lázně nebo katedrálu. V okolí se rozprostírají zalesněné kopce a nedotčená příroda lákající k procházkám. Begur je tak právem považováno za jedno z nejkrásnějších míst v této části Španělska.

Milovníci vodních sportů zde najdou ideální podmínky pro paragliding, windsurfing, jízdu na vodních lyžích či skútrech. Díky skvělým potápěčským revírům si zde na své přijdou také potápěči nebo vyznavači šnorchlování. Sportovně založení jedinci mohou využít zdejší tenisové kurty, minigolf nebo se projet na kolem po některé z četných cyklostezek. Golfové hřiště Golf Playas de Pals je vzdáleno asi 10 km.

Pobřeží je lemováno písčitými plážemi, vytvořily se i romantické zátoky lemované borovicovými lesy. Pláže mají pozvolný vstup do moře, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi a začínající plavci. Za malý poplatek je možné si zapůjčit lehátka a slunečníky. Břehy jsou omývány průzračně čistou a teplou vodou Středozemního moře.

V okolí Beguru můžete navštívit ještě další zajímavá místa. Asi 4 km odtud se nachází například turistická chata Aiguablava, vesnička Esclanya s kostelem z roku 1280, četné kempy nebo zachovalé město Palafrugell, kde se pravidelně konají nedělní trhy. Jestliže máte k dispozici auto, můžete navštívit i vzdálenější města, třeba Gironu, L´Estartit nebo Barcelonu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .