0
0

Bárcena Mayor je malá osada nacházející se v samém srdci severošpanělské Kantábrie. Obec je situovaná na konci údolí Cabuerniga, na břehu řeky Argozza s přítokem řeky Saja. Okolní krajina je porostlá kaštanovými, dubovými a bukovými lesy, které byly do dnešních dní zachovány téměř v neporušeném stavu. Díky rozmanité krajině zde můžete pořádat vysokohorské túry, jezdit na koni nebo si zajet na cyklistický výlet.

V roce 1979 byla Bárcena Mayor vyhlášena jedinečným komplexem značné historicko-umělecké hodnoty. Je totiž unikátním příkladem starobylého vesnického osídlení, které se neporušené zachovalo až do dnešní doby. Tato velká historická hodnota i nedotčená okolní krajina sem každoročně láká davy turistů.

Bárcena Mayor se rozprostírá asi 25 km směrem na severozápad od zajímavého města Reinosa. Toto čilé trhové městečko leží na hlavní ulici, která spojuje Santander a Kastilií a Leónem. Využít zde můžete všech služeb, návštěvníkům je k dispozici vše potřebné ke strávení pohodové dovolené.

Reinosa byla vystavěna na úpatí kantábrijských hor, proto je ideální základnou pro nejrůznější zimní sporty. Pod vrcholem Pico de Tres Mares s výškou 2175 metrů nad mořem se například nachází známé lyžařské středisko Alto Campoó. Na vrchol hory se můžete vydat sedačkovou lanovkou. Naskytne se před vámi nádherný výhled na celé pohoří Picos de Europa.

Zajímavá může být také návštěva vesničky Fontibre, odkud vede pěší stezka až k pramenům řeky Ebro. V tomto svěžím údolí najdeme na některých místech dokonce i mnoho prehistorických kamenných náhrobků, tzv. dolmenů. Na východ od Reinosy leží vodní nádrž Embalse del Ebro, která se stala domovem pro početné druhy vodního ptactva. Na březích nádrže pak můžete pozorovat poklidná stáda krav.

Asi 7 km na jih od Reinosy pak narazíte na obec Cervatos, která se pyšní románským kolejním kostelem pocházejícím z 12. století. V jeho interiéru se nachází plastiky lvů a neobvyklých erotických postav, které zdobí hlavice sloupů v apsidě. Navštívit můžete samozřejmě také 73 km vzdálené město Santander, které je hlavním městem kraje.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .