0
0

Přijedete-li do Barcelony na jeden jediný den, velmi brzy si uvědomíte, že vše stihnout nelze. Při krátké návštěvě vynecháváte především interiéry. Máte-li na toto město alespoň dva dny, situace je hned růžovějši, ale i tak si musíte vybírat. Přijdou si tu na své milovníci umění, historie, ti co jsou spíše na techniku či je zajímají nejrozličnější kuriozity. Z rozsáhlé nabídky barcelonských interiérů uvádíme ty nejzajímavější.

• Casa Mila neboli La Pedrera (roh Passeig de Gracia a Carrer de Provenza) – jeden z nejemblematičtějších domů architekta Antoni Gaudího. Zpřístupněna je mansarda, kde je umístěna stálá výstava týkající se stavby tohoto domu a byt, včetně původního vybavení, a střešní terasa. Je zařazena na seznamu světového dědictví lidstva UNESCO.

• Casa Batlló (Passeig de Gracia 43) – jeden z nejvýstřednějších domů z dílny Antoni Gaudího. Balkony připomínají karnevalové masky, střecha představuje boj sv. Jiří s drakem, interiér se vlní, jako by byl v neustálém pohybu, každý detail je něčím zajímavý.

• Picassovo muzeum (Montcada 15-23) s cennou sbírkou obrazů, kreseb a keramiky především z rané umělcovy tvorby. Info: http://www.museupicasso.bcn.es.

• Nadace Joana Miróa (Montjuic, Avinguda de Miramar) – obrazy, grafiky, nástěnné malby a keramika jednoho z nejvýznamnějších představitelů moderního španělského umění z let 1914 – 1978. Info: http://www.bcn.fjmiro.es.

• Nadace Antoni Tapiese (Aragó 255) – stálá expozice jednoho z nejvýznamnějších současných španělských abstraktních umělců. Info: http://www.fundaciotapies.org.

• Národní muzeum katalánského umění (Montjuic, Palau Nacional) – celkový přehled katalánského umění s ojedinělou sbírkou románského umění, která nemá ve světě obdoby. Info: http://www.mnac.es.

• Muzeum historie města (Plaça del Rei) – muzeum věnované historii Barcelony, římské archeologické vykopávky v podzemí. Info: http://www.museuhistoria.bcn.es.

• Dům-Muzeum Gaudího (Park Güell, Ctra. del Carmel) – v zajímavé sbírce nevelkého rozsahu jsou shromážděny osobní předměty proslulého architekta, jednotlivé kusy mobiliáře, nejrůznější návrhy a projekty.

• Palác katalánské hudby (Amadeu Vives 1) – unikátní interiér této pozoruhodné koncertní budovy, která je dílem secesního autora Lluíse Domenecha i Montanera a který můžete navštívit, aniž byste museli na koncert. Návštěvy po – pá od 10 do 15.30 každou půlhodinu. Info: http://www.palaumusica.org.

• Muzeum vědy (Teodor Roviralta 55) – zajímavé muzeum, kde vlastním experimentováním proniknete do tajů různých vědních oborů (optiky, mechaniky, informatiky, atd.).

• Muzeum FC Barcelony (Arístides Maillol – Stadión Camp Nou, vstup č. 9) – vše o FC Barcelona. Info: http://www.fcbarcelona.com.

• Muzeum hracích automatů (Parque de Atracciones del Tibidabo) – automatické hračky lidských nebo zvířecích figurek v hezké secesní budově v zábavním parku na Tibidabu.

• Námořní muzeum (Av. de les Drassanes) – impozantní gotický komplex bývalých loděnic skrývá muzeum námořní historie, jehož chloubou je vedle starých námořních map, modelů lodí a námořních přístrojů přesná kopie královské galéry, které velel don Juan de Austria v proslulé bitvě u Lepanta (1517) proti Turkům, jíž se zúčastnil i Cervantes. Info: http://www.mmb.cat.

• Muzeum parfémů (Passeig de Gràcia 39) – kuriózní sbírka představující dějiny a rozvoj kosmetiky a parfémů, od prehistorických nálezů a řeckých keramických lahviček a římského skla až po esence užívané v 17. a 18. století.

• Muzeum pohřebních vozů (Sancho de Avila 2) – další z kuriózních muzeí, které najdete v podzemí městského krematoria. Vedle koňských a nákladních pohřebních vozů z 19. a 20. století zde najdete nejroztodivnější předměty, které sloužily k pohřbívání.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .