0
0

Za pozornost stojí dozajista také hlavní město Katalánska – Barcelona. V této metropoli žije 3 miliony obyvatel. Velkým turistickým lákadlem zde je jméno světoznámého architekta Antoni Gaudího, s jehož výtvory se zde setkáváte doslova na každém kroku.

Již při příjezdu do Barcelony projíždíme okolo několika zvláštních domů, které jsou dílem Antonia Gaudího. Nejvýznamnější stavbou je však zejména jeho ještě nedokončená katedrála Svaté rodiny Sagrada Familia.

Na její stavbě se podíleli i jiní stavitelé a sochaři, ale i tak je považována za životní dílo Antoniho Gaudího, který sám byl hluboce věřící. Gaudí se podílel na řízení stavby skoro 40 let, až do své smrti v roce 1926. Mistr neměl nikdy na Svatou rodinu žádný podrobný projekt, hodně improvizoval a stavební plány měnil podle potřeby. Na stavbě katedrály se pořád ještě pracuje, dílo je financováno z darů a výtěžku ze vstupného. I když stavební ruch prakticky nikdy neutichá, předpokládá se, že katedrála bude kompletně dokončena někdy za 80-100 let. Na první pohled vás zaujme například osm 115 m vysokých věží.

Přesouváme se do přístavu, kterému dominuje zejména pylon s Kryštofem Kolumbem ukazujícím kamsi do moře, za návštěvu zde pak stojí také podmořské akvárium, které patří mezi největší v Evropě. Akvárium samotné nabízí efektní expozici s hlavním tunelem pod vodou dlouhým 80 metrů a chlubí se počtem přes 11000 mořských živočichů v šesti milionech litrů vody. Dospělého například vyjde návštěva zhruba na dvacet euro.

Webové stránky akvária neleznete na adrese http://www.aquariumbcn.com/AQUARIUM/index.php.

Za prohlídku pak dále určitě stojí procházka po hlavní třídě Las Ramblas, která začíná hned u přístavu. Obdivovat zde můžete například tzv. oživlé sochy, se kterými se můžete za mírny poplatek nechat vyfotit.

Zajímavé výhledy na město pak nabízí návštěva vrchu Mont Juic, jemuž dominuje olympijský stadion, který byl v roce 1992 dějištěm letních olympijských her.

Pro návštěvu tohoto kopce tyčícího se nad Barcelonou pak můžete využít vysutou lanovou dráhu, jejíž spodní stanice se nachází nedaleko přístavu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .