0
0

Ve východní části španělského regionu Murcia se rozkládá malé městečko Balsicas, které leží na překrásném pobřeží Costa Cálida. Letovisko vyhledávají milovníci koupání, relaxace u vody, ale také sportovci. Oblíbenou pláží je Playa de Arena, vzdálená 12 km, kde si kromě vodních radovánek můžete vyzkoušet některý z nepřeberného množství vodních sportů. Pláže jsou písečné a mají pozvolný vstup do moře. V případě zájmu si na nich můžete za malý poplatek zapůjčit lehátka a slunečníky.

Zdejší vody přitahují nejen sportovce, ale také rybáře nebo vyznavače plachtění na otevřeném moři. Z dalších aktivit, které můžete provozovat v Balsicas jmenujme alespoň potápění, kanoistiku, jezdectví, tenis či golf. Z Balsicas je zajištěno velmi dobré spojení do okolních přímořských letovisek jako je Cartagena, San Javier nebo Puerto de Mazarrín.

V Balsicas si na své přijdou také milovníci historie a kultury, jelikož zde stojí spousta pamětihodností a konají se nejrůznější kulturní akce. Turistům je k dispozici několik ubytovacích zařízení, restaurací, barů i zábavních podniků. Jsou zde supermarkety, několik menších obchůdků s potravinami i suvenýry. Najdou zde tak vše, co potřebují ke strávení pohodové a nerušené dovolené u moře.

Z městečka máte možnost navštívit také nedaleké jezero Mar Menor, které má rozlohu 170km2 a od moře je odděleno písečnou kosou La Manga. Tento dlouhý pás země je ideální pro koupání a rekreaci po celý rok.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .