17 hodin v letadle, tak začala naše svatební cesta. Ale stálo to za to. Čekal nás tropický ráj plný palem, ovoce, příjemných lidí a rozpálených pláží. Bali – jediný hinduistický ostrov v jinak muslimské Indonésii. Kolem druhé ráno jsme dorazili do Nusa Dua Beach Hotel & Spa, kde jsme padli na postel v útulném pokoji. Hned ráno jsme však požádali o jeho výměnu za jiný, který by byl blíže k pláži. Personál na recepci nám ochotně vyšel vstříc a již následující noc jsme spali téměř u pláže s krásným výhledem z balkonu.
Hotel je součástí komplexu několika lepších hotelů na pláži Nusa Dua. Vjezdy do Nusa Dua hlídají bezpečnostní agentury jako reakce na teroristické útoky v roce 2002, nejedná se ale o uzavřený komplex. Nusa Dua Beach Hotel je jedním z nejhezčích, obklopuje ho velká zahrada plná palem a květin, ve které jsou dva bazény s neuvěřitelně teplou vodou a leží přímo u krásné pláže. Voda v moři byla teplá a čistá, u břehu byl rozvířený písek a místy naplavené mořské traviny. Vlny se lámaly u reefu asi 200 m od břehu. Překvapil nás výrazný odliv, kdy hladina klesla téměř o dva metry.
Ještě než jsme se opálili, vydali jsme se na pravou balijskou masáž. Přes 3 hodiny masáže a tělesné očisty, po kterých jsme si připadali jak znovuzrození. Pár dní na to jsme vyrazili na nákupy do asi 30 km vzdáleného města Kuta, což je rušné turistické centrum. Zde jsme před pekelným horkem utekli do obchodního domu a využili až neuvěřitelně nízkých cen značkového zboží. Doprava turistů tu probíhá výhradně levnými taxíky. Kromě toho rada místních nabízí peším transport svým vozem. Využití služeb těchto podnikavců se však nedoporučuje, protože běloch je považován za bohatého, tudíž v případě nehody jistě uhradí škodu…
V polovině pobytu jsme se nechali zlákat na výlet do vnitrozemí. V otevřených Volkswagenech jsme vyjeli směrem chrám Tanah Lot, což je sama o sobě nezajímavá stavba, ale to, že je na skále nedaleko od břehu moře a během přílivu není možné se k němu dostat, z něho činí turistický trhák. Odtud jsme jeli do vnitrozemní a stoupali do hor k dalšímu chrámu, až jsme nakonec dorazili k jezeru Bratan s jedním z nejhezčích chrámů na Bali – Pura Ulun Danau Bratan. Zde na jednom místě stojí chrám hinduistický, budhistický a muslimský. Výhledy na rýžová pole a palmové háje byly úchvatné.
Jídlo na Bali je dobré, snad jen porce by mohly být vetší, ale ceny mimo hotely jsou tomu úměrné a nižší než v České republice. Naopak alkohol je tam velmi drahý. Ovoce se s tím, které se dováží do Evropy, nedá srovnávat. Nejlepší jídla jsme ale stále bezkonkurenčně měli na Maltě.
Bali nás dostalo krásnou přírodou, příjemnými Balijci a teplým mořem. Byli jsme tu těsně po konci období dešťů a slunce jsme si užili až až. Nebýt příjemného větru, který většinu pobytu foukal od Austrálie, nejspíš by mne úplně vysušilo. Jediným stínem na celé dovolené je dlouhý let s přestupem v Soulu a „odfláknuté“ přivítání po příletu, připlacené doma v CK.
http://lide.uhk.cz/fim/student/masaklu1/mesialbum/index.php?cd=bali
- Guest napsal(a) před 10 roky
- naposledy upraveno před 10 roky
- Musíte se přihlásit, abyste mohli komentovat
Prosím, nejprve se přihlašte.