0
0

Arrecife je hlavním a také největším městem ostrova Lanzarote, který náleží ke Kanárským ostrovům. Žije zde téměř polovina všech obyvatel ostrova, tedy okolo 70 tisíc lidí. Jde o živé a poměrně rušné město s množstvím nákupních center a zábavních zařízení, ale také plné historických památek a zajímavých muzeí.

Arrecife v překladu ze španělštiny znamená „skalisko“. Hlavním městem ostrova Lanzarote se stalo v roce 1852. V této pozici tak nahradilo vnitrozemní město Tequise. Stalo se tak hlavně proto, že Arrecife disponovalo přístavem Los Marmoles, ve kterém dnes kotví desítky obchodních i turistických lodí.

Arrecife působí velmi živým dojmem a to jak ve dne, tak i v noci. Dokázalo si však uchovat atmosféru starých časů a to především ve svém historickém centru. To je protkáno uzoučkými uličkami, které ústí na malá náměstí s příjemnými kavárnami. Milovníci památek a historie by si neměli nechat ujít prohlídku pevnosti El Castillo de San José, v níž se nachází také prostory Muzea moderního umění s obrazy Joana Miróa nebo Pabla Picassa. Uvnitř je mimochodem také vyhlášená a stylová restaurace. Zajímavé je i kulturní centrum El Almacén věnované významnému lanzarotskému rodákovi, sochaři a architektovi Césaru Manriquemu. Zajímavá je rovněž prohlídka hradu El Castillo de San Gabriel. Jde o hradní pevnost, která byla vystavěna na ochranu města před opakovanými útoky pirátů. V současnosti v jejich prostorách najdete Archeologické muzeum. Za vidění stojí rovněž kostel Iglesia de San Ginés s krásnou zvonicí.

V Arrecife narazíte téměř na každém rohu na nějakou restauraci, kavárnu, bar nebo vinný sklípek. Zdejší restaurace mají skvělou pověst, pyšní se velikým výběrem pokrmů, od mezinárodní kuchyně až po místní speciality a dary moře. Potěšeni budou v Arrecife také milovníci nakupování, celý ostrov Lanzarote je totiž bezcelní zónou. Nejvíce obchodů najdete podél hlavní třídy s názvem Avenida León y Castilla. Pokud by vám to nestačilo, můžete se vypravit do nedalekého městečka Tequise, kde se každou sobotu konají tradiční trhy. Pod stovkami stánků se prohýbá nejrůznější zboží a k vidění je zde také množství pouličních umělců.

O ubytování návštěvníků se stará množství hotelů a hotelových komplexů. Některé z nich se nachází přímo v centru města, ale pokud toužíte po větším klidu a soukromí, můžete se ubytovat v rezidenční čtvrti Playa del Cable, která se nachází ve vzdálenosti 3 kilometrů od centra. V Arrecife stojí také jediná výšková stavba celého Lanzarote, kterou je Gran Hotel Arrecife, který má celkem 16 pater. V posledním patře se nachází restaurace, z níž se hostům nabízí neuvěřitelný výhled do okolí. Pokud patříte k milovníkům nočního života, budete v Arrecife spokojeni. Jsou zde četné bary, noční podniky i diskotéky, v nichž zábava utichá až v ranních hodinách. Arrecife je známé každoročním karnevalem, který se pořádá v jeho ulicích. Trvá celých 12 dní a jeho součástí jsou průvody masek, tanec, hudba a závěrečné pohřbívání sardinky.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .