0
0

Arrecife, hlavní město ostrova Lanzarote, se rozvinulo ve větší sídlo teprve ve 20. století a nyní zde žije asi 40 tisíc obyvatel. Žijí zde téměř výhradně místní obyvatelé, turisté dávají kvůli ubytování přednost jiným oblastem ostrova a sem směřují opravdu jen na jednodenní výlety. Při procházce po hlavní nákupní ulici Calle Leon y Castillo si můžete prohlédnout vnitřní město. V ulici je pěší zóna, ústící v laguně Charco San Gines, která je v noci krásně osvícená.

Městská pláž El Reducto se nachází na západním okraji obce a tvoří pěkný kontrast k poněkud fádnímu panoramatu města. Pohled vám jistě ulpí na Gran Hotelu, jediné výškové stavbě na ostrově, který v roce 1994 zcela vyhořel. Mezitím byl hotel kompletně zrenovován a Gran Hotel Arrecife již zase přijímá své hosty.

Jednou z pamětihodností města Arrecife je pevnost Castillo de San Gabriel přímo u nábřežní promenády. Zájemci o kulturu mohou navštívit archeologické muzeum a prohlédnout si překvapivě dobře zachovalé archeologické nálezy.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .