0
0

Aridane – přesněji Los Llanos de Aridane se nachází zhruba 35 km od letiště a hlavního města Santa Cruz de la Palma na západním pobřeží ostrova La Palma.

Víte už předem, že nejvíce času strávíte u moře, a proto ho chcete mít co nejblíže hotelu? Pak se vám určitě bude zamlouvat jeden z několika luxusních hotelů v Aridane. Nachází se přímo na kamenité pláži Puerto Naos. Kromě tradičního sportovního vyžití zde najdete i místnost na lukostřelbu. Zkuste ji! Mohla by to být pro vás zajímavá zkušenost. Na recepci si můžete i pronajmout kolo. V blízkosti hotelů se nabízí možnost provozování vodních sportů a potápění.

Městečko Aridane je však také vstupní branou do Caldery de Taburiente. Dnem Caldery protéká potok, kterým se na mnohých místech musíte brodit. V deštivém období se vstup do Caldery nedoporučuje. Návštěvu Caldery je lépe rozložit do dvou dnů. Na konci údolí, kde kolmé stěny znemožňují další postup, je pěkné místo na táboření zvané Zona de Acampada. Cestu zpět lze volit pěknou pěšinou piniovými lesy po úbočích do vesničky La Caldera.

Ostrov La Palma svou zelení a přírodními zajímavostmi je nezapomenutelný, a kdo už jede za turistikou na Kanárské ostrovy, neměl by tento ostrov opomenout. Při své návštěvě nezapomeňte, že na tomto klidném ostrově se také produkuje výtečné víno a že jsou odsud nejkrásnější výhledy na noční oblohu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .