0
0

Na jihovýchodě ostrova Tenerife se rozkládá příjemná obec Arico. Co do plochy je druhou největší obcí ostrova, je situována v nadmořské výšce 385 metrů, několik kilometrů jižně od hlavního města. Trvale zde žije kolem 5000 obyvatel, kteří se živí především zemědělstvím, rybolovem a prací v turistickém ruchu. Obec Arico se proslavila také produkcí jednoho z nejlepších sýrů na světě.

Největším lákadlem městečka je rozlehlé pobřeží s řadou pláží, zálivů a skalnatých útesů. Pro tuto oblast je typická světlá barva půdy, jelikož je tvořena starým sopečným popelem. V Aricu se zachovala tradiční kanárská architektura, která je patrná na zdejších statcích.

Pro návštěvníky je zde připraveno vše, co potřebují ke strávení pohodové dovolené u moře. Najdou zde restaurace, bary, kavárny, četné obchody, supermarket, noční podniky, diskotéky i sportovní zařízení. Arico má zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními městečky a letovisky. Vedou sem kvalitní silnice.

Na své si zde přijdou milovníci horolezectví, nedaleko Arica se totiž nachází stejnojmenný kaňon. Zdejší skály jsou jakýmsi pozůstatkem mohutné sopečné činnosti a jsou ideální pro horolezecké tréninky. Najdete zde 176 jištěných horolezeckých cest. Stěny skal jsou tvořeny sopečným tufem a dosahují výšky kolem 15 – 20 metrů. Arico je obklopeno borovicovými lesy a nedotčenou divokou přírodou. Na rozsáhlých pastvinách se potuluje dobytek, políčka obdělávají místní zemědělci.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .