0
0

Arguineguin je jednou z místních částí města Mogán na jihu ostrova Gran Canaria. Je to malé místo nacházející se na konci dálnice, které bylo až do poměrně nedávné doby jen o něco více než rybářská vesnice. Poté se vyvinulo do více turistického letoviska s obvyklými moderními hotelovými komplexy. V tomto městečku se ale naštěstí podařilo zachovat i jeho původní jádro s několika dobrými rybími restauracemi a bary.

V obci u dálnice jižně od Las Palmas žije asi 12 tisíc obyvatel, mezi středisky Maspalomas a Puerto Rico. I když má letovisko také pláž a přístav, stále zde cestovní ruch není tak výrazný jako v těchto sousedních městech.

Každodenní život se odehrává převážně v přístavu, odkud odjíždějí lodě do Puerto de Moganu a Puerto Rica. Leží zde také doky a v přilehlých halách jsou zpracovávány ulovené ryby.

První, co vás zaujme svou malebnou krásou v malém, bývalém rybářském městečku Arguineguin, když přijíždíte směrem od Maspalomas, bude přímo idylicky se rozkládající továrna na cement, ležící u moře. Vzhledem k tomu, že dálnice do Puerto Rico je již hotová, nejsou tady již tak časté časově náročné dopravní zácpy. Už zde taktéž neuvidíte divoká, píšťalkou doprovázená, gesta místních policistů.

Jižně od průjezdní silnice se nachází rybářský přístav a oblázková městská pláž. K dispozici je také příjemná pobřežní promenáda spojující Arguineguin s krásnou pláží a zátokou na Patalavaca. V okolí cementárny najdete i nějaké dobré rybí restaurace. Čerstvé ryby odtud pocházejí téměř přímo z rybářské lodi. Každé úterý se zde koná největší trh na ostrově.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .