0
0

Timesharing je právo strávit určitou dobu v rekreačním zařízení v konkrétním období roku po dobu tří nebo více let, tolik z internetu. V mnoha zemích EU velmi populární věc, v České republice se zatím velké oblibě netěší. Pověst mu zkazily společnosti, které po vstupu na český trh tuto myšlenku zneužily a připravily tak mnoho lidí o peníze.

Já se však nebudu tímto tématem příliš zaobírat a to proto, že ctím zásadu, že někdo má rád holky a jiný zase vdolky, neb každý sám svého štěstí strůjcem. Je ale fakt, že co jsem zatím poznal lidi, kteří do tohoto systému pronájmu vstoupili zde na Gran Canaria, tak si nikdo nestěžoval.

Proč ale o tom začínám…. Gran Canaria, ale stejně tak i ostatní kanárské ostrovy, jsou pro podnikatele v oboru timesharingu zemí zaslíbenou. Hotelové komplexy, jejichž apartmány si pronajímají spokojení turisté z mnoha zemí, tu rostou jako houby po dešti. A je jedno, jestli to je v Maspalomas, v Puerto Rico nebo v Arguineguínu, o kterém bude dnes řeč. Své v tomto rozvoji také samozřejmě udělal rozvoj nízkonákladové letecké přepravy, protože komu by se před 20 lety zdálo, že si bude moct pro dopravu z Čech na kanáry vybrat nejen odkud letět, ale ještě s kým letět.

Jedním z lídrů na trhu timesharingu na Gran Canaria, ale vlastně v celé Evropě, je společnost ANFI, založená koncem osmdesátých let norským podnikatelem Björn Lyng, ke kterému se přidal španělský podnikatel a vlastník mnoha pozemků na jihu ostrova Santana Cazorla.

Hlavními středisky skupiny Anfi na Gran Canaria je Anfi del Mar a Anfi Tauro Golf & Luxury Resorts. Anfi Mar je v Arguineguinu, Tauro Golf a Luxury v údolí Tauro.

Anfi del Mar sestává ze čtyř klubů nabízejících luxusní apartmá, exkluzivní bazény, krásné tropické zahrady a impozantní výběr mezinárodních restaurací.

Resort se může pochlubit také kotvištěm pro 80 lodí, ohromující bílou písčitou pláž s karibským pískem, pulzujícím nákupním centrum a další širokou škálu služeb a aktivit.

Pro normálního návštěvníka, jako jsem já, který projde vrátnicí, prochází se a všude nakoukne, je resort Anfi Mar takovým malým rájem. Neznám podmínky, ceny ani další podrobnosti timesharingu, takže ani nechci, aby tento blog vyzněl jako jeho propagace nebo kritika. Na každý pád jsem tam všude viděl plno spokojených a bavících se lidí a slyšel mnoho různých jazyků. To podle mne o něčem svědčí.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .