0
0

Tak jsem se zase po roce vydal do mnou oblíbeného Španělska,také i proto ,že jsme očekávali narození našeho druhého vnuka u dcery,která žije ve Španělsku,konkrétně v Andalusii již šestým rokem.

Cestu jsem opět absolvoval autem protože tolik věcí ,co jsme tam vezli,by mi těžko do letadla vzali.A když ano tak by to stálo docela pěkné peníze.

Vzal jsem si tedy celou dovolenou ( 5 týdnů) a vyrazili jsme.Cesta trvala 3 dny a denně jsme ujeli cca 1000 km. Je to docela zápřah,tak 11 hodin za volantem ale po dálnici to celkem utíká.Autíčko vydrželo tam i nazpátek a to jsme najeli za celou dobu asi tak 7500 km. Z toho jen cesta tam a nazpátek měřila 6000 km.Mile mne překvapila spotřeba benzinu,jel jsem to v průměru za 6 l / 100 km.což je docela slušný průměr.

Tentokrát jsme pobývali v Los Caňos což je malá přímořská rybářská osada na pobřeží Atlantiku mezi městy Cadiz a Tarifa ,tedy až za Gibratarem.Je to v oblasti Costa de Luz.Až sem naše cestovky nejezdí ,pouze jednou se mi podařilo na silnici potkat český autobus s turisty-nejspíš šlo o poznávací zájezd po andaluzských městech jako je Granada,Sevilla,Cordoba,Ronda a tak dál. Vím,že některé naše CK poznávací zájezdy do této oblasti pořádají. Jinak zde našince člověk nepotká což mi potvrdila i moje dcera,která zde žije a za celou dobu pobytu zde potkala snad dva čechy.Já sám jsem tentokrát moc necestoval,spíš jsme trávili celou dovolenou na jednom místě a nebo v blízkém okolí. A to i proto že jsme očekávali narození druhého vnuka a měli jsme na hlídání toho prvého když dceru její muž odvezl do porodnice do Cadizu.

Přesto jsme si nějaké výlety dovolili ….navštívili jsme na příklad města Jerez de la Frontera,kde se mimo jiné vyrábí světoznámé scherry Sandemann a také se zde nachází vysoká škola jezdeckého umění pro andaluské koně.Je to nádhera,dívat se jak skutečně na reprodukovanou hudbu tančí. Také jsme navštívili typické městečko Vejer de la Frontera…patří do typu měst které se nazývají „pueblo blanco“ jsou postavena kvůli obraně před útočníky na kopcích a jsou stavěna v marockém stylu….celá bílá a od toho je odvozen i název.

Samozřejmě že jsme se vydali na výlet i do Afriky…s pláže kde jsme bydleli je za jasného počasí přes moře vidět pohoří Atlas a to už je v Maroku v Africe….vzdušnou čarou to bylo z místa našeho pobytu cca 20 km.Z Tarify jezdí do Tangeru v Africe trajekt a cesta trvá cca 40 minut a stojí to za to.My jsme si na výlet vybrali den kdy bylo mírně pod mrakem a tak trochu pofukovalo. Na pevnině to člověk ani nevnímal ale na otevřeném oceánu byly asi třímetrové vlny a docela to pěkně houpalo.Takže někteří cestující pilně krmili rybičky.. 🙂 Samotný Tanger se mi moc nelíbil… hodně špíny,silně obtěžující taxikáři,žebrající děti a navíc bylo období ramadanu a tak byl problém se přes den i najíst a napít.Docela rádi jsme se vydali k večeru nazpátek do Evropy….A jeden zážitek z návratu mám.Po připlutí do Tarify byla před námi na celnici dost velká fronta turistů z Japonska…a já jsem najednou nad jedním celním průchodem uviděl ceduli „Solo para adultos de EU “ …..(pouze pro občany z Evropské Unie) a tak jsme tento průchod využili a bez jakých koli problémů jsme prošli nazpátek do Evropy.

A ještě bych se zmínil o bydlení. My jsme samozřejmě využili nabídky od dcery a nesháněli jsme žádný hotel…jinak se tady po sezoně dá sehnat docela slušné bydlení v penzionech cca za 25 eur za pokoj za noc…ale pronajmuli jsme si malý rekreační domek velikosti 1 + 1 s kompletním příslušenstvím a na celou dobu pobytu to jest na celý měsíc toto ubytování přišlo i s energiemi na 500 euro..

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .