0
0

Altea je malá rybářská obec, která se však pyšní bohatou minulostí. Najdeme ji na prosluněném pobřeží Costa Blanca v provincii Alicante. Altea je přístupná po kvalitních silnicích a je z ní zajištěno pravidelné autobusové spojení do okolních měst. V městečku turisté najdou vše, co potřebují ke strávení příjemné a pohodové dovolené. Jsou zde restaurace, kavárny, bary, obchody, supermarkety i možnosti večerní zábavy. K dispozici je také pošta, banka, lékárna i lékař. Typické kavárny a taverny ve staré části města lákají k ochutnávce místních specialit nebo ke sklence dobrého vína.

Městečko bylo vystavěno na vyvýšenině nad mořem a je tvořeno typickými španělskými bílými domky. Je tak jedním z nejpřitažlivějších letovisek v oblasti Valencie. V městečku najdete mnoho pamětihodností, a pokud vás zajímá historie, navštivte zdejší muzeum. Mezi nejcennější památky patří kostel Nuestra Seňora de Consuelo, který zdobí kopulovitá modrá střecha. Přestože je Altea plná všelijakých zajímavostí, zůstala zatím uchráněna před masovým přílivem turistů a poskytuje tak pohodovou atmosféru.

Altea je přitažlivá také díky své rozlehlé oblázkové pláži, kde se můžete oddávat relaxaci a odpočinku. Některé pláže jsou i skalnaté, působí tak velmi romanticky a najdete na nich příjemné soukromí. Vyzkoušet samozřejmě můžete některý z nabízených vodních sportů, jako je vodní lyžování, plachtění, potápění či šnorchlování. Pláž má pozvolný vstup do teplého a průzračně čistého moře, za malý poplatek si můžete pronajmout lehátka i slunečníky. Příjemná je rovněž procházka po plážové promenádě. Na pláži se nachází sportovní přístav Club Nautico, Z dalšího sportovního vyžití jmenujme například tenisové kurty, golfové hřiště s 18 jamkami, fitness centrum, saunu nebo veřejný bazén.

Město se stalo domovem pro mnoho umělců z nejrůznějších koutů Evropy, kteří se zde usadili a vychutnávají si bohémského života. V okolí se rozkládá horské pásmo Sierra Helada a Sierra de Bernia. Tato pohoří jsou ideální pro pěší i vysokohorskou turistiku. Poskytují nádherný výhled na Alteu i blízké okolí. Navštívit můžete také zábavní park Terra Mítica v Benidormu, město Valencii nebo Alicante.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .