0
0

Katalánské vnitrozemské středisko Alp se nachází v oblasti Baixa a je známé především díky překrásné horské krajině, která jej obklopuje. V okolí se rozkládají husté a rozsáhlé lesy, proto je příroda v okolí Alp naprosto unikátní a nedotčená.

Také to je jedním z důvodů, proč zde byl vyhlášen chráněný přírodní park Parc Natural del Cadí-Moixeró. Následně byla vyhlášena také rezervace Reserva Nacional de Caca de la Cerdanya. Oblast je hojně vyhledávaná i během zimních měsíců, kdy se v 7 km vzdálených letoviscích La Molina a La Masella konají lyžařské sjezdy.

Aktivní jedinci mají v Alp možnost využít služeb veřejného koupaliště, nebo si zahrát golf na 18 jamkovém hřišti v Bolvier. Mezi další sportovní aktivity, které zde můžete provozovat, patří jezdectví, lukostřelba, rafting, veslovaní, trekking a také šplhání. Pokud máte k dispozici auto, zajeďte si na výlet do 25 km vzdáleného akvaparku v Er, kde je pro vás připraven vyhřívaný bazén, tobogány, skluzavky a místa pro piknik.

Alp je malebná vesnice, kterou naleznete 7 km od Puigcerda. Je výborným výchozím bodem pro různé exkurze do celého regionu. Navštívit můžete například i pozoruhodný zámek Torre del Riu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .