0
0

Ve španělské provincii Granada se nachází známé přímořské letovisko Almuňécar. Má ideální polohu mezi pobřežím a horami, proto každoročně přitahuje tisíce turistů ze všech koutů Španělska a celé Evropy. Almuňécar je situováno na pobřeží Costa Tropical v Andalusii a jeho břehy jsou omývány Středozemním mořem.

Z původně bezvýznamné rybářské vesničky se postupem času vytvořilo oblíbené prázdninové středisko a živé město, kde dnes žije kolem 25 tisíc obyvatel. Procházet se můžete jeho starodávnými úzkými uličkami a pozorovat přitom život zdejších obyvatel. Jejich bílé domky jsou zdobeny pestrobarevnými květinami.

Dojděte až k historickému centru města, které vás jistě okouzlí. Rozkládá se totiž v okolí hradu Castillo de San Miguel pocházejícího z 16. století a najdeme zde mnoho významných a historicky cenných památek. Dochovaly se například věže, které měly v minulosti za úkol chránit město před nepřáteli. Název města pochází z doby, kdy zde vládli Arabové. Tehdy se jmenovalo Hins-al-Monacar, což by se dalo přeložit jako „Obklopený horami“.

V letech 1979 – 1993 probíhaly v této oblasti vykopávky, které odkryly 132 fénických hrobek a také nekropoli Puente de Noy. Z období římské nadvlády pak pochází kupříkladu akvadukt, Mnišská věž, fabrika Salazón či jeskyně Sedmi paláců, která dnes slouží jako archeologické muzeum. Dominantou města je pak kostel Encarnación, jenž byl zkonstruován podle návrhu architekta Juana de Herrery, který sloužil králi Filipu II.

Sluníčka si můžete užívat na písečných i oblázkových plážích, které jsou dostatečně široké a poskytují tak rekreantům spoustu prostoru. Jsou spíše přírodní a neupravované, jelikož se tolik komerčně nevyužívají, jako je tomu například na Costa del Sol. Mezi vyhledávané pláže patří třeba Playa de Cantarrijan, Playa La Herradura, Playa del Muerto nebo Playa de San Cristóbal. Nedaleko pláží najdete výborné restaurace, bary, obchody a také nádhernou plážovou promenádu. Almuňécar je cenově velmi přívětivé letovisko.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .