0
0

Město Almería se nachází v jižní části Španělska, na území autonomního společenství Andalusie. Almería leží při březích Středozemního moře a z okolních stran ji obklopují hory. Vládne zde horké a suché polopouštní podnebí.

Město bylo založeno Araby v 10. století, kdy tehdejší osadu nechal obehnat opevněním córdobský chalífa Abd ar-Rahmán III. Španělé pak město dobyli až na konci 15. století, konkrétně v roce 1489. Nejvýznamnější památkou na území města Almería je maurská pevnost Alcazaba, která se tyčí nad městem již od 10. století.

Almería je rovněž nejdůležitějším městem na známém pobřeží Costa de Almería, po kterém je rozeseta řada oblíbených turistických rezortů, vyhledávaných především ctiteli odpočinkové dovolené na mořském břehu. Na pobřeží Costa de Almería mohou turisté očekávat prostorné dlouhé pláže s bílým pískem, stejně jako malebné pláže ukryté mezi rozeklanými útesy. Čisté pobřeží Costa de Almería si díky své průzračné vodě vysloužilo modrou vlajku Evropské unie. Slunce zde svítí více než 300 dní v roce, zima zde prakticky neexistuje a v letních měsících zde panuje příjemné klima, které je díky neustále vanoucímu větru snesitelnější, než na jiných částech jihošpanělského pobřeží.

Poloha

Poloha: jižní Španělsko, autonomní společenství Andalusie

Souřadnice: 36° 50′ 25″ SŠ, 2° 28′ 7″ ZD

Plocha: 295 km2

Obyvatelstvo

Populace: 190 013

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .