0
0

Almería je přístavní město ležící v jihošpanělské Andalusii, jehož břehy jsou omývány vodami Středozemního moře. Krajina zde díky poušti v barvě okru připomíná spíše Afriku než Španělsko, ale možná právě proto je město tak turisticky přitažlivé. Almería byla vystavěna kolem vyvýšeniny, na které stojí rozsáhlá pevnost Alcazaba, jež je nejvýraznější dominantou města. Domky vypadají neuspořádaně a jsou roztroušeny v jejím okolí, mají tradiční rovnou střechu a některé z nich připomínají dokonce betonové činžáky.

Když přijedete do Almeríe, nejdříve se pravděpodobně zastavíte v pobřežním parku Pargue Nicolás Salmerón, který je plný palem, fontán a zahrad. Park se stal oblíbeným místem setkávání a odpočinku místních obyvatel nebo Maročanů, kteří sem chodí popíjet mátový čaj. Ve městě žije početná populace marockých přistěhovalců, pravidelně odtud totiž vyplouvají trajekty do města Melilla, což je jedna z posledních španělských kolonií na území Maroka. Maročané pracují převážně v ovocných sadech a na polích, kde pěstují zeleninu.

O tom, že jste stále v Evropě, vás přesvědčí městská část s ulicí Paseo de Almería. Zde najdete hlavní nákupní a sociální centrum. Navštívit můžete také některou z vyhlášených restaurací s typickými jihošpanělskými specialitami. Zajímavý je zde dům Círculo Mercantil, s domovním číslem 35. Pokud se vydáte ulicemi směrem na západ, dojdete až k opevněné katedrále ze 17. století. Na její kamenné fasádě jistě nepřehlédnete velké slunce Sol de Portocarrero, které má symbolizovat příznivé klima Almeríe.

V minulosti byla Almería známá také jako místo cínových dolů, známých jako Cable Inglés. Tuto průmyslovou minulost města dnes již připomíná pouze zařízení na přepravu nerostů, které je umístěno v přístavu.

Městu vévodí pevnost či arabská citadela Alcazaba, která je obehnána mohutnými hradbami s věžemi a střílnami. Vznikla v roce 995 a dnes připomíná maurskou minulost a současnost Almeríe. V době jejího vzniku byla Almería nejbohatším přístavem v celém muslimském Španělsku. V roce 1490 byla pevnost dobyta katolickými vojsky. Během její návštěvy se můžete projít po třech nádvořích, které jsou doplněny parkovou úpravou s fontánami, sochami a cizokrajnými rostlinami.

Na nejvzdálenějším konci citadely je možno vystoupit na věž Torre de Polvóra odkud se naskýtá jedinečný výhled na město a hradby Muralla de la Hoya. Toto opevnění je zajímavé tím, že klesá dolů do údolí a následně zase stoupá do svahů protějšího Kryštofova kopce.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .