0
0

Na jihovýchodě andaluského regionu Córdoba se rozkládá menší obec Almedilla, kterou obklopuje nádherná krajina posetá olivovými háji a porostlá nedotčenou přírodou. Almedilla totiž spadá pod přírodní chráněnou oblast Subbetica, kde jsou ideální podmínky pro pěší turistiku a četné výlety po značených stezkách. Kromě přírodních krás tato oblast ukrývá také významná archeologická naleziště. V roce 1867 zde bylo objeveno 253 hrobů, jež byly uspořádány jako římská Akropolis.

Na své si zde přijdou také milovníci rybolovu, kteří zde nejčastěji loví říční pstruhy. Turistům je ve městečku poskytnuto dostatečné zázemí a služby, potřebné pro strávení pohodové a ničím nerušené dovolené. Najdete zde četné restaurace a bary lákající k ochutnávce tradičních jihošpanělských pokrmů nebo vína. Ve zdejších obchůdcích a supermarketech najdete vše, na co si jen vzpomenete.

Jestliže máte k dispozici auto, nevynechejte návštěvu 113 km vzdálené Córdoby nebo 60 km vzdálené Granady. Nedaleko leží také městečko Priego, se kterým má Almedilla dobré autobusové spojení.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .