0
0

Více než třistatisícové město Alicante se nachází na pobřeží Středozemního moře ve východním Španělsku, na území stejnojmenné provincie, tvořící součást autonomního společenství Valencie.

Historie lidského osídlení na území dnešního Alicante sahá do hloubky 7 tisíc let před naším letopočtem, město pak bylo založeno ve 4. století př.n.l.

V současnosti je Alicante jedním z nejrychleji rostoucích měst celého Španělska a v jeho bobtnající aglomeraci žije přes 700 tisíc obyvatel. Dnešní Alicante je významným turistickým centrem. Rozvoj cestovního ruchu zde započal na přelomu 50. a 60. let minulého století, kdy podél pobřeží v okolí města, na dvousetkilometrovém pobřeží Costa Blanca, začaly vyrůstat turistické komplexy jako Albufereta nebo Playa de San Juan.

Přísun turistů pomáhá zvládat letiště El Altet, ležící 10 kilometrů od středu města, které je šestým nejrušnějším vzdušným přístavem Španělska. Z Alicante rovněž vyplouvají trajekty na populární Baleárské ostrovy a do Alžírska.

Nejvýznamnější památkou Alicante je hrad svaté Barbory, který již od závěru 13. století shlíží na přístav ze skalnatého vrcholku Benacantil. Nejrušnější ulicí je promenáda Explanada de España a důležitými sakrálními stavbami jsou bazilika Panny Marie a katedrála svatého Mikuláše.

Poloha

Poloha: východní Španělsko, autonomní společenství Valencie

Souřadnice: 38° 20′ 42″ SŠ, 0° 28′ 50″ ZD

Plocha: 201 km2

Obyvatelstvo

Populace: 334 329

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .