0
0

V krásném širokém zálivu se rozkládá přístavní město Alicante. Je situováno v jihovýchodním Španělsku a omýváno vodami Středozemního moře. Původně rybářská vesnička je dnes považována za jedno z nejrychleji se rozvíjejících měst. Z přístavu pravidelně odplouvají lodě na nedaleké Baleárské ostrovy nebo do Alžírska.

Dnes má město Alicante ležící na slunečném pobřeží Costa Blanca kolem 300 tisíc obyvatel a neustále se rozrůstá. Nad městem se tyčí hora se zříceninou hradu Santa Barbara, která je nepřehlédnutelnou dominantou města. Tato stará, původně kartaginská pevnost poskytuje krásné výhledy na město z ptačí perspektivy. Dostanete se k ní výtahem, u jehož horní stanice se nachází ty nejstarší středověké stavby.

Na hradě je umístěna bohatá sbírka soch z 20. století. Nezapomeňte se pokochat klenutou síní, která je ukázkou dlouhé a pestré historie hradu. Z hradu vede dolů klikatá stezka, kterou můžete obejít celý kopec a přitom se kochat výhledem do okolí. Kromě majestátního hradu nemá Alicante mnoho historických památek, ale toulání úzkými zapadlými uličkami starého města je rovněž jedinečným zážitkem.

Pod hradem se nachází krásná budova Ayuntamiento pocházející z 18. století a pyšnící se barokní fasádou. Milovníci současného umění se mohou vydat do muzea Museo de la Asegurada. Jsou v něm vystavena díla místního umělce Eusebia Sempereho žijícího v letech 1923 – 1985. Najdete zde však také díla takových velikánů jako je například Picasso, Miró, Kandinsky nebo Tápies. Pokud se vydáte ulicí Explanada de Espaňa, dojdete k přístavu Lonja del Pescado pocházejícího z počátku 20. století. Původně zde stával rybí trh v novomudéjarském slohu zvaném jako „modernista“. Dnes se používá pro krátkodobé výstavy.

Každoročně se ve městě konají fiesty, zde jsou známé pod názvem „hogueras“. Na ulicích v centru města se za dohledu hasičů pálí vysoké sochy ze slámy a dřeva, které jsou bohatě zdobené.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .