0
0

Alcúdia je starobylé a rušné město nacházející se mezi dvěma bývalými římskými koloniemi – Badií de Pollenca a Badií d´Alcúdia. Kromě pamětihodností, jakými jsou římské divadlo či staré město dodnes částečně obklopené středověkými hradbami jsou hlavní atrakcí tohoto města jeho nádherné bílé písečné pláže.

Na severovýchodě Mallorky se nachází záliv Al-cúdia, který se v posledních letech stal nejmodernějším turistickým střediskem ostrova. Pláž měří 16 km a je nejdelší na Mallorce. Nabízí dobré možnosti pro vodní sporty a je díky své šířce a mělké vodě zvláště vhodná pro děti. Pobřeží porostlé borovicemi od C’an Picafortu do Puerto de Alcúdia láká k dlouhým procházkám. V obou centrech se nacházejí v hojném počtu restaurace, kavárny, bary a obchody.

Na místě bývalého hlavního města vznikla později Alcudia (arabsky Na kopci). Najdete zde zříceniny amfiteátru a domů z římského období, mohutné hradby okolo města, které byly v 16. stol. postaveny křesťany na obranu proti arabským pirátům a korzárům. Obě městské vstupní brány byly restaurovány. Uvnitř hradeb uvidíte mallorskou městskou architekturu s křivolakými uličkami a v okolí radnice řadu patricijských domů z 16. a 17. stol. Jádro města Alcúdia bylo vyhlášeno Národní historickou památkou.

Od 60. let zde byla vybudována rozsáhlá síť hotelů, apartmánů, restaurací i barů a z malého přístavu se stalo jedno z nejvýznamnějších turistických letovisek severovýchodního pobřeží. Od sportovního přístavu Alcúdia se táhne přibližně 10 kilometrová písečná pláž s palmami, která poskytuje širokou nabídku vodních sportů a je ideální pro mladé lidi i rodiny s dětmi. Windsurfing, čluny, plachetnice, šlapadla je možné zapůjčit přímo na pláži. Odvážlivci mohou vyzkoušet i paragliding. Z přístavu lze podniknout spoustu krásných výletů na lodi nebo se projet na kole, podél pláže vede pěkná cyklistická stezka. Můžete si zahrát plážový volejbal, tenis, squash či navštívit blízký Aquapark s vodními atrakcemi pro děti i dospělé.

Puerto D’Alcúdia je turisticky nejnavštěvovanější místo v Alcúdijském zálivu a pro své čisté a uspořádané uličky a ideální umístění je domovem pro desítky vodních sportů a pro rybaření. Blízko se nachází také chráněná bažinatá oblast, která je populární hlavně kvůli výskytu mnoha druhů ptáků, ryb a obojživelníků.

Centru Alcúdie vévodí velká zátoka, která jí dodává to pravé kouzlo. Denně se odtud můžete vypravit výletními loděmi do Ca´n Picafort, Platjy de Formentor, Porta de Pollenca nebo do Ciuteadelly na Menorce.

Zajímavá je návštěva přírodní rezervace S’Albufera, starého římského města Alcudie, nebo projížďka na kole po příjemné severomallorské krajině. Určitě se nezapomeňte zastavit v historickém městě Alcúdia. Toto bývalé hlavní město ostrova neslo za dob Římanů název Polentia. Holubičí vyhlídka a panenská pláž u nejdražšího hotelu ostrova rozhodně stojí za námahu.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .