0
0

Klidná rybářská vesnice Ajuy se nachází na západním pobřeží členitého ostrova Fuerteventura a je obzvláště známa svými jeskyněmi, které vyhloubil Atlantický oceán ve skále. Kolem útesů vede úzká cesta přímo k jeskyním, které jsou vyhledávaným cílem turistů. Sestup k nim je doporučován pouze za klidného moře, jinak by to bylo nebezpečné kvůli silnému příboji.

I na místním úseku pláže Playa de los Muertos, se musíte při koupání chovat opatrně, protože se dá očekávat poměrně silný spodní proud. Pro opalování jsou místní tmavé písečné pláže ideální a jsou jedny z nejhezčích na západním pobřeží.

Rybáři se vydávají ven na moře pouze v létě, a když je v zimě moře trochu klidnější, jsou lodě uloženy v dřevěných boudách u pláže. Turisté jen zřídkakdy do Ajuy přijedou, i když toto místo stojí za návštěvu už jen pro jeho přírodní krásu. Osada leží v malebném malém zálivu, na obou stranách s bizarními skalními útvary.

Asi před pěti miliony lety zde byly vytlačeny do deseti až dvanáctimetrové výšky sedimentové nánosy z mořského dna. Hra barev bílého vápence, šedé břidlice a pláž s černým pískem, která se mírně svažuje do modrého oceánu, je nádherným zážitkem. Vápencové lavice, ve kterých se dosud nacházejí rozličné fosílie, se táhnou až k městu El Cotillo.

Až do přelomu minulého století byl místní vápenec využíván pouze jako surovina pro výrobu vápna na Fuerteventuře. Vápenec zde byl těžen a vypalován v pecích u starého přístavu a poté dopravován na sousední Kanárské ostrovy, které tuto surovinu neměly. U silnice ve směru na městečka Pajara začíná krásná cesta pro pěší turisty, která vede k Barranco de la Madre del Agua, k úzké soutěsce.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .