0
0

Vysoko nad východním pobřežím ostrova Gran Canaria, u vstupu do údolí Barranco de Guayadeque, stojí půvabné a originální městečko Agüimes. Je hlavním městem stejnojmenného municipia a je jednou z nejstarších obydlených oblastí na ostrově. Usadili se tady již staří Kanářané, protože zde bylo několik vodních zdrojů, což bylo pro původní obyvatelstvo velmi důležité kritérium. Kromě toho našli v nedalekém údolí velký počet přírodních jeskyní, které jim sloužily jako úkryty.

„Casco historico“, historické centrum Agüimes, je již od roku 1981 pod ochranou památkového úřadu a láká k příjemné procházce městem. Tu je nejlepší začít v Parque de los Moros, kde rostou nádherné stromy. Muzeum Museo de Historia, zrestaurované bývalé biskupství, informuje o pětisetleté historii města.

Ulice Calle El Progreso vede kolem krásně zrenovovaných domů s malými okny a původními dřevěnými dveřmi směrem na náměstí Plaza San Anton, k bývalému centru města. Ve starém historickém domě naproti baru se nachází turistické centrum s malou výstavou o každodenním životě obyvatel Agüimes v minulosti. Mírně do svahu vás ulice dovede k bronzovým postavám v životní velikosti, které jistě upoutají vaši pozornost.

Největší chloubou města je kostel Iglesia de San Sebastián, jehož bílá kupole a dvě věže vévodí celému městu. Kostel byl budován v několika etapách v letech 1796 – 1981. Je nejen krásný na pohled z venku, ale také uvnitř si přijdou návštěvníci kostela se zájmem o umění na své.

Náměstí před kostelem, lemované stromy, vás zve na chvíle odpočinku ve svých kavárnách. Pokračovat můžete další ulicí, která vede doprava až ke kostelu na náměstí Plazoleta de Orlando Hernández. Kostel je věnován hudbě a zdůrazňuje význam hudby v tomto městě, kde hudební výchova hraje ve školách důležitou roli. Zevnitř bronzové sochy ženy s violoncellem uslyšíte tichou hudbu.

Až budete z města odjíždět, zastavte se nad hlavní silnicí „Dr. Joaquin Artiles“ směrem na místo Temisas, odkud budete mít skvělý výhled na městečko.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .