0
0

Ať již se chystáte Řím navštívit jen na pár dnů a nebo máte v plánu zůstat v Římě déle, jsou místa, bez kterých se návštěva Říma neobejde. Pokud tato fascinující místa neuvidíte na vlastní oči a nezažijete zdejší atmosférů osobně, jako byste v Římě nebyli.

1) Svatopetrské náměstí s bazilikou je samozřejmě nejdůležitějším cílem všech turistů, nejen těch věřících. Náměstí je dílem geniálního Gian Lorenza Berniniho. Prostranství ve tvaru elipsy, ohraničené toskánským sloupořadím dodává prostoru velkolepost a průčelí baziliky pozoruhodnou monumentálnost. Bazilika sv Petra je velmi rozsáhlá a její historie sahá až do 2. století. Přestavba chrámu do dnešní podoby probíhala v letech 1505 až 1629, na výstavbě se podílelo několik významných architektu své doby, z nichž největší stopu na výsledném díle zanechal Michelangelo. Monumentálnost objektu si nejlépe uvědomíte při prohlídce interiéru. Vstup do baziliky je zdarma, lze zakoupit vstup do kopule.

2) Koloseum s Forem Romanem je dalším významným cílem turistů. Pohled na tuto část města ukazuje, že Řím byl významným centrem starověku. Původně Flaviovský amfiteátr umožnil sledovat gladiátorské zápasy a jiné veřejné podívané až 50 tisícům sedících diváků. Náměstí Forum zažilo největší rozkvět za vlády Julia Caesara. V té době bylo Forum Romanum bylo centrem všeho dění antického Říma. Lze zakoupit společný vstup do Kolesea a Fora Romána.

3) Andělský hrad leží poblíž Svatopetrského náměstí. Papežové zde měli tajnou chodbu, kterou mohli z Baziliky sv. Petra nepozorovaně uniknout do bezpečí hradu. Původně byl hrad postaven jako rodinné mauzoleum římského císaře Hadriána a teprve později sloužil jako papežská pevnost. Pevnost byla používána i jako vězení a údajně zde byl vězněn i astronom Giordano Bruno.

4) Náměstí Piazza Navona s Fontánou čtyř řek je postaveno na místě původního Domiciánova antického stadionu z prvního století našeho letopočtu. V centru náměstí se vyjímá Berniniho Fontána čtyř řek, Fontana dei Quattro Fiumi z roku 1651. Mimochodem, i když průvodci budou tvrdit, že ohledně jídla je vyhlášená oblast Trastevere, více spokojeni jsme byli právě u piazza Navony, kde jsou také skvělé restaurace.

Řím nabízí nezapomenutelné zážitky a je zde mnoho dalších zajímavých a historicky významných míst, které můžete navštívit. Pro návštěvu Říma jsme zvolili týden ke konci března. Je to mimo sezónu takže u památek nebyly davy turistů, počasí v Římě bylo tou dobou již příjemně teplé, sehnali jsme ubytování za dobrou cenu a navíc jsme měli možnost sledovat velikonoční přípravy Svatopetrského náměstí.

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .