0
0

Ahoj.

Takže teď jsme z této velmi zvláštní lokality přijeli.

Zažili jsme zde 2 týdny. Každý absolutně jiný.

Silvestrovský týden :

Větrná hůrka je velmi slabý výraz.

Rychlost větru průměrně 60-80km/h. Vlny cca 3-5m. Vidět kilometr vzdálenou horu nemožné. Katastrofální vaření, prvních pár dní stolování venku. Vše studené. Kvalita, maso totálně gumové, nebo naopak totálně nedodělané (opravdu velmi silně krvavé) Zásobování místního obchodu ucházející. Vodu jsme sehnali. Pivo cca 1,2EUR, pozor za Stella 0,25l. Víno 0,5L 4EUR, 1l 8 EUR. Kola 1,2 EUR, ligh 1,3 EUR. Jídla nanošeno k snídani či večeři cca pro 10 lidí, pak cca 30 min pauza a zase trošku dalšího. Kvalita ostatních surovin divoká. K snídani střídavě salám s olivami a sýr + tu a tam máslo (ano dost často chybí a čeká se na něj). Pečivo = trustový chleba + záhadné francouzské pečivo, nasládlé chuti. Kafe, čaj, džus s koncentrátu. Na 3-4 * hotel teda žádná bomba. Sůl velmi nedostatková surovina (ano oni ji tam těží). Večerní program žádný.

Kyvadlový bus do Santa Maria jezdí v 9.00 , 12.30 zpět. Poté 16.00 tam, 17.30 zpět. 3x nejel vůbec. Taxík dle drzosti 5-6 EUR za auto, sběrné busy kolem 1 EUR osoba.

Dost daleko od hotelu nalezly kolegině malinké písečné pláničky, široké třeba 30m. Ideální pro soukromí, ale daleko. 2x byla k snídani buchta, což byl mírně zkažený Silvestrovský dort.

Druhý týden

Rychlost větru jako silnější vítr v Čechách. Vlny žádné, nebo do 50cm. Salám střídavě vyměňován s šunkou. Trošičku změna ve vaření k lepšímu. Třeba večer kuře a hranolky/brambory, ovšem jen např pro 20 lidí a pak opět steaky a ryba. Ryba 3x totálně nedodělaná (přesněji sotva rozmražená). Ryba pořád stejná, 1x obalená a 2x na pepři.

Bus do Santa Maria jezdí jen v 10.00 a 17.00 tam, zpět v 17.30. Byla to ideální otočka na zmrzlinu (Magnum 3EUR, Corneto 2,5 EUR, pozor, skoro nikde žádná zmrzlina není k dostání). V obchodě v hotelu (pro upřesnění ,je t v těch zadních apartmánech) už nemají vůbec nic. Pro doplnění zásob brali 12ks Coly, 12ks Sprite a 12ks Fanta, vše 1,5l. Prodáno za 2 hodiny. Byl jsem u toho, kdo by mi to jako obchodníkovi vykládal, nevěřil bych mu. Takže i pro vodu a další suroviny musíte do města.

Každý den jsem si objednal na baru palačinky za 2,5 EUR (ráno, poledne, večer). Udělali mi je 2x !!!!! jinak byla odpověď není a hotovo.

Poctivě jsem s masem krmil kočičky na hotelu, které to potřebují, takže následovníci jsou vítaní. Zároveň vrabci jsou ráno natěšení, když jdete s 1-2 rozjezenýma houskami a natrháte jim je na kousky. Celou stravu totiž začal personál hotelu hlídat, takže odnést je riskantní.

V hotelu Mundeira chtějte pokud možno apartmány nabízené daleko od recepce. Sice se nachodíte (200-300m k jídlu, bazénu atd), ale jsou téměř nové. Vše ostatní vypadá jak letile používané. Jo najít na apartmánu skleničku je zázrak. Zbytek nádobí není vůbec. Prvnímu turnusu tu a tam šly sporáky, pak je vypnuli všem. Uvařit kafe či polívku není problém, ale vezměte si varnou konvici. Hodí se i na vyvaření velkých mušlí, které se dají najít v Santa Maria. Přístup do moře v areálu hotelu až na umělou zátoku nemožný. Zátoka silně kamenitá.

Lehátek u bazénu celkem 15. Zablokována jsou v 7.00 ráno. Ostatní mají smůlu. Minulý týden tu ještě byly lavičky a stolky, toto je vše odneseno za jídelnu a kolem bazénu smůla.

O víkendu si dost pronajímají vilky místní. Teda asi ne Ti nejchudší, ale to že děti skáčou do bazénu v riflích je normální. Večerní program či animace přes den = 0. 2x týdně hraje večer pianista, což je při večeři spíš na škodu, než pro potěšení.

Nejsme cimprlich, ale připravte se z hlediska stravy na 1-2* Tunis. Z hlediska koupání srovnatelné. Pokud chcete na písčitou pláž, musíte do Santa Maria. Tam ale díky větru je pobyt taky ne zrovna příjemný. Servis se rovná začátek turistického podnikání, tj ceny šílené a kvalita mizerná. Pokud máte nepřátele, nebo někoho chcete naštvat, vřele mu to doporučte. Ještě ohledně letu. Někdy mezipřistání na Kanárech je, někdy ne. Záleží na protivětru a spotřebě paliva. Z hotelu Vás vypoklonkují ve 12.00, popř si za 20 EUR můžete prodloužit pobyt do 20.00. Vzhledem k tomu, že odjezd na letiště je v 22.45 a odlet dle zpoždění letadla mezi 1-3 ráno, je ten poslední den poněkud nepříjemný. A vezměte si s sebou dost bombónů, děti sou docela dotěrné, tak ať je máte čím od sebe odhánět. Když Vás vidí jíst Matným na ulici, jsou ochotny se na Vás vrhat a sápat, neboť jíte něco, co je pro ně finančně značně nedostupné, ale lákavé.

http://www.cestomaniak.cz/diskuze/afrika/tema383.html

Zobrazuji 0 výsledků
Vaše odpověď

Prosím, nejprve se .