Ostrov Paradise Island, leží v těsné blízkosti ostrova New Providence. Ostrov zázraků (tedy Paradise Island) nebo také nelichotivě prasečí ostrov, spojují s hlavním městěm Baham Nassau, které leží na ostrově New Providence dva mosty.

Atlantis Resort na ostrově Paradise Island

Atlantis Resort na ostrově Paradise Island

Ostrůvek je vlastně hotelovým městem. Tvoří ho v podstatě rozsáhlé letovisko Atlantis Paradise Island, které je koncipováno jako hotel, kasino i jako přístav, aby zde mohly kotvit i velké jachty. Kromě hotelů Beach Tower, Coral Towers, Royal Tower, Harborside Resort, Reef bude asi největší atrakcí aquapark s názvem Aquaventure, s kombinací skluzavek, líných řek a peřejí tvoří jeden celek. Největším lákadlem je Power Tower, se čtyřmi vodními sjezdovkami a skalní horolezeckou stěnou. Aquaparku dominuje Mayský chrám se čtyřmi sjezdovkami. Jednu z nich tvoří prosklený tubus pod hladinou vody v nádrži se žraloky.

Z Nassau tak pouze přejděte most nebo si vezměte vodní taxi a vydejte se  za nezapomenutelným dobrodružstvím. Tento ostrov byl původně soukromým domovem Huntington Hartfordu a transformoval se do jakéhosi „Fantasy Island“. Jednou z mnoha světových turistických atrakcí na Paradise Islandu jsou hazardní hry, kdy 800 hracích automatů vyplácí v průměru 35 tisíc USD za hodinu. Hrají se zde také Blackjack, Baccarat a poker. Místním obyvatelům není dovoleno sázet, takže všichni u hracích stolů jsou turisté.

Atlantis Resort na Paradise Island nabízí výstavní laguny, kde žije více než 50 tisíc mořských živočichů. Jedná se o největší námořní lokalitu na světě mimo volnou přírodu. Po celý den můžete pozorovat mořské živočichy, od piraně přes mořské želvy až po predátory.

Mapa Atlantis resort na ostrově Paradise Island

Mapa Atlantis resort na ostrově Paradise Island

Jedna z velkých atrakcí Atlantisu je the Dig, bludiště chodeb a místností. Zobrazuje se zde historie hledání 11 000 let legendárního ztraceného ostrova Atlantida. Vrcholem je poslední místnost, kdy velkolepá navigace prezentuje město Atlantidu, zatímco bronzová mapa ukazuje hvězdy nad tímto bájným městem.

V Atlantis Resortu můžete strávit celou svou dovolenou a stále neuvídíte vše, co nabízí. Je to opravdu obrovský kolos!

Versailles Gardens and Cloisters

Jedná se o část Ocean Club Resort na Paradise Island a stojí zato je vidět. Ambity pochází původně z jižní Francie. V roce 1920 William Randolf Heart koupil klášter, rozebral ho a kousek po kousku jej nechal přesunout na Paradise Island. Bohužel při rozebrání kláštera nikdo jednotlicé kusy neoznačil tak, aby mohly být správně znovu sestaveny a tak nyní nevypadají jako originál.

Versailles Gardens and Cloisters

Versailles Gardens and Cloisters

Plánek/Mapa resortu Atlantis na ostrově Paradise Island

Bude-li se vám hodit, stáhněte si plánek resortu Atlantis na ostrově Paradise Island, který najdete i v mapách ke stažení.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (2 )
  • 80%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Rezervace pro turisty

dne 2015-04-01 10:39:23

Paradise island je umely svet vytvoreny k potese americkeho turisty. Pokud hledate klid, tady ho nenajdete. Pokud hledate prirodu, tady ji nenajdete. Pokud hledate autenticke Bahamy, tady je samozrejme nenajdete. ALE, pokud chcete zabavu, davy lidi, vysoke ceny, milion atrakci, ktere clovek nema sanci projit za celou dovolenou, tak je Paradise island idealni misto.
Ja jsem tak nekde napul - mam rad zabavu a tri dny jsem si tady opravdu vrchovate uzil. Na druhou stranu je tady opravdu hlava na hlave (byl jsem tu v nejvyssi sezone, bohuzel), ceny jsou prepalene (pro amiky v pohode, pro bezneho Cecha problem) a je to v podstate jen jeden velky zabavni park. Ale na par dni proc ne, kdyz pak clovek utece pryc nekam do klidu, tak je to dobra moznost jak stravit cast dovolene. Ale pro kazdeho to neni, zalezi, co kdo na dovolene hleda.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvělé místo!

dne 2014-10-27 12:23:12

Byli jsme zde pár dní před odletem domů a bylo to super, pro děcka ideální, akorát by zde teda nemuselo být tolik kuřáků. Tenhle ostrov musíte brát jako velký zábavní park se spoustou atrakcí. Hodně nám to připomínalo některé parky v USA, které jsme navštívili (např. v Orlandu). Velká zábava pro celou rodinu!Dovolená Paradise Island

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Paradise Island a nebo další spoustu zájezdů na Bahamy. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Paradise Island a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!