Ostrovy Abaco jsou vyhledávaným střediskem jachtařů, díky svému klidnému moři a půvabným ostrůvkům, z nichž každý stojí za návštěvu. Obdivovat zde můžete také koloniální architekturu měst. Vyznavači golfu tu naleznou hned tři golfová hřiště. Pro všechny návštěvníky jsou tu k dispozici několikakilometrové perfektní pláže, skvělé rybaření a potápění spolu s výběrem hotelů a letovisek, restaurací a barů. Ostrovy Abaco mají kompletní vybavení pro všechny návštěvníky.

Abaco islands

Abaco islands

Ostrovy Abaco leží v severní části bahamského souostroví a zahrnují několik ostrovů. Hlavními ostrovy jsou Great Abaco a Little Abaco. Největším městem je Marsh Harbour. Na ostrovech žije asi 13 000 obyvatel. Okolo největšího ostrova Great Abaco se nachází několik menších, většinou neobydlených ostrůvků, známých pod názvem cays. Některé z nich se těší velkou oblíbeností turistů. Vyskytuje se tu řada takzvaných modrých děr a neuvěřitelně krásných pláží. Můžeme se setkat s divokou zvěří, divokými koni, papoušky různých druhů, plaměňáky a divokými prasaty.

Známou dominantou je maják Hole-in-the Wall s červenými a bílými pruhy.

Na ostrovech objevíte čtyři národní parky – Pelican Cays Land & Sea Park, Abaco Wild Preseve, Man-O-War Cay a Great Guana Cay.

Několik kilometrů nádherných pláží je chráněno bariérovým útesem.

Jedna z nejlepších světových pláží nese jméno Treasure Cay. Ten, kdo má rád šnorchlování, by měl zajet na Mermaid Reef v Marsh Harbour.

Pro informace o historii Abaco si zajděte na Wyannie Malone v Hopetown. Dozvíte se zde o prvních osadnících, kteří sem dorazili do roku 1700. Většina současných obyvatel pochází z loyalistů. Ti sem emigrovali, když Británie prohrála americko-britskou válku.

Hopetown Hopetown

© John Wollwerth / Shutterstock.com

Na Abaco objevíte mnoho věcí, které ukojí váše zájmy. Milovníci koní mohou navštívit Treasure Cay, milovníci ptáků zase Abaco National Park.

Konfigurace ostrovů a cays vytváří přirozeně chráněné prostředí. Oblast je vyhledávaným místem jachtařů, kteří do těchto vod připlouvají i z velké vzdálenosti.

Na všech ostrovech Abacos zažijete vynikající rybaření. Z celého světa se sem sjíždějí rybáři, aby se zúčastnili letních soutěží v rybolovu na Cay Wolkera, Treasure Cay, Green Turtle Cay a Marsh Harbour.

Pro potápěče a milovníky šnorchlování nabízí ostrovy jedinečné potápěčské zkušenosti. Zhlédnete mnoho krásných útesů, například the Tower. Nezapomeňte se podívat ani na vrak parníku San Jacinto, který ztrozkotal roku 1865. Pokud jste se zatím ještě nikdy nepotápěli, můžete se to naučit právě tady.

Zajímavosti na ostrovech Abaco

Národní park Abaco

Park byl založen v roce 1994 v jižní části ostrova a zabírá plochu 20 500 akrů. V oblasti borového lesa hnízdí papoušci, jež se vyskytují pouze na tomto ostrově a na Great Inagua. Pro papoušky je les významný proto, že v období rozmnožování se živí semeny z borovic. Ty jim zaručují bohatý zdroj  bílkovin pro vývoj mláďat. Hnízdí ve vápencových dutinách na zemi. Je to jediný druh papoušků v Karibiku, kteří budují svá hnízda na zemi.

Když v roce 1992 na Bahamách slavili 500. výročí vylodění Kryštova Kolumba, byl bahamský papoušek uznán jako oficiální maskot. Bahamy National Trust udává, že v současnosti je zde těchto opeřenců méně jak 3000.

Black Sound Cay Reserve

Tento malý park byl založen v roce 1988. Leží v blízkosti Green Turtle Cay. Přes svou malou rozlohu je důležitou lokalitou pro vodní, ale i ostatní ptactvo v regionu.

Carleton Point at Treasure Cay

Toto místo se nachází severovýchodně od Treasure Cay Beach. V roce 1783 tu američtí loyalisté vytvořili osadu, kterou tehdy pojmenovali Carlton Point. V roce 1785 osadu poničil hurikán a místo zůstalo opuštěné. V září 1983 zde byla loyalistům odhalena pamětní deska. Je plánováno toto místo vyhlásit za národní památku.

Elbow Reef Lighthouse

Tento maják je jedním ze dvou zbývajících majáků zachráněných před automatizací. Místní vynakládají mimořádné úsilí na zabezpečení kerosinu pro světla majáků. Návštěvníci na něj mohou zdarma vystoupat a užít si nádherný panoramatický výhled.

Elbow Reef Lighthouse

Elbow Reef Lighthouse

Hole In The Wall Lighthouse

Maják byl postaven v roce 1836 britskou Imperial Lighthouse Service a pojmenován podle jeho geologické formace. Je to jeden z nejstarších majáků na Bahamách a první maják postavený na ostrovech Abaco. Původní mechanismus majáku byl demontován a nyní je provozován bez strážce majáku automaticky.

Johnston’s Bronze Art Foundry

Stará slévárna, která je stále ještě v provozu. Pro návštěvníky je tu k dispozici rodinná hospoda a umělecká galerie.

Loyalist Memorial Sculpture Garden

Tato zahrada leží nedaleko muzea Albert Lowe v Green Turtle Cay. Vznikla z prostředků získaných z New Plymouth Historical Society. Zahrada je monumentální poctou těm, kteří hráli významnou roli v historii Abacos – loyalistům a jejich otrokům. Ti i přes těžké časy přežili a vytvořili nový život na Bahamách.  Zahrada obsahuje 24 bust významných obyvatel. Stojí zde postavy dvou dívek v životní velikosti, jedna černá, jedna bílá. Jedna má lasturu, což je důležitý bahamský symbol. Druhá drží vlajku Velké Británie.

Pelican Cays Land & Sea Park

Jde o velkou rezervaci, vzdálenou osm kilometrů severně od Cherokee Sound a jižně od Marsh Harbour. Návštěvníci tu mohou obdivovat rozsáhlou řadu podmořských jeskyní, korálové útesy, bohatou faunu a flóru.

Pete’s Pub & Gallery

Zastrčená hospůdka v odlehlé lokalitě Little Harbour se stala velmi populární mezi místními obyvateli i návštěvníky. Panuje zde neformální atmosféra, nabízí se skvělé jídlo i pití.V přilehlé galerii najdete díla vlastníka restaurace Pete Johnsona.

Walker’s Cay National Park

Nejsevernější ostrov na Bahamách Wolker Cay je lemován bariérovým útesem. Objevují se tu žraloci, barakudy a velké množství barevných tropických ryb.

Zábava

Noční život je soustředěn  v barech jednotlivých letovisek a přístavů. Nabízí živou hudbu na různých místech. Několik hospod a sportovních  barů vybízí k Happy Hour, ke karaoke, kulečníkům, šipkám, kartám, dominu. Hudbu obstarává DJ. O víkendu hraje živá hudba.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.5 hvězdy
    3.5 / 5 (2 )
  • 70%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Ráj!

dne 2015-01-10 21:20:05

Bydleli jsme v resortu na Elbow Cay a místní pláže, lidé, příroda... dokonalé!!! Na okolní ostrovy jsme vyráželi na člunu, určitě bych příště vyčlenila více času na okolí, protože se nám to tady zdálo jako jedna z nej míst Baham. No, příště budeme chytřejší... :-)Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 2*: 2">
2 /5 stars

Hezké ostrovy ale...

dne 2014-11-10 04:54:05

Ostrovy a ostrůvky v oblasti Abaco Islands jsou moc hezké a i známí nám je hodně chválili, ale je zde prý dost častý problém s písečnými blechami. Já je zažila jen v Thajsku, na Bahamách jsme je nepotkali, ale právě v téhle oblasti je jich prý dost. Ptala jsem se známých, jestli proti nim taky používají nějakou chemii jako v Thajsku (tam každý den procházel člověk a vystříkával pláže nějakou chemikálií, což mi nepřišlo moc fajn, když na tom písku člověk pak chtěl ležet) a prý ne, berou to tam jako fakt. Tak na to raději upozorňuji. Nevím, jestli proti nim existuje nějaký repelent nebo ne, ale jejich pokousání je prý hrozně svědivé.Dovolená Abaco Islands

Ta nejširší nabídka aktuálních zájezdů do destinace Abaco Islands je vám k dispozici. Stačí kliknout sem a nebo se podívat na nabídku akčních Last minute zájezdů do destinace Abaco Islands či Last minute nabídek na Bahamy.