Bali je nejvyhledávanějším ostrovem Indonésie. Leží v souostroví Velké Sundy. Je nazýván ostrovem bohů a ostrovem tisíce chrámů. Bali je také jediným mimoindickým hinduistickým místem. Nejznámější a turisticky nejvyhledávanější oblasti jsou Nusa Dua, Kuta a Sanur. Bali se právem stalo synonymem pro vše krásné a exotické. Objevíte tu nádherné pláže olemované palmami, sopky, ale i milé lidi.

Ostrov si zachovává tradici hudby, tance, výtvarného umění, sochařství, architektury, divadla a poezie. Můžete zde být také svědky exotických rituálů. Na ostrově nejsou jen turistická letoviska. Můžete zde navštívit i obdivovat velké množství chrámů. Ostrovu dominuje posvátná hora Gunung Agung, což je sopka a také nejvyšší hora Bali. Podle legendy byla hora stvořena jako střed hinduistického vesmíru.

Bali

Bali

Bali je součástí Indonésie, největšího souostroví na světě s více než 18000 ostrovy. Mezi nimi (konkrétně mezi Jávou a Lombokem) leží ostrov Bali, který patří mezi jedny z nejznámějších destinací na celém světě. Proč tomu tak je? Jednoduše z toho důvodu, že je zde tolik nádherných míst, že z toho jde až hlava kolem. Přírodní scenérie, velice příjemné klima, klidná atmosféra, miliony krásných květin, spousty tajuplných chrámů, zcela úžasné pláže, čisté moře a k tomu všemu příjemné ceny, to vše jsou důvody pro to, že se z Bali stal oblíbený cíl mnoha turistů, kteří si oblíbili zájezdy na Bali a také nezávislých cestovatelů, kteří na Bali hledají svůj exotický ráj.

Bali - chrám na jezeře Bratan

Bali – chrám na jezeře Bratan

Atmosféru Bali utváří především příroda, která si na Bali dala opravdu záležet – vysoké hory, hluboká údolí se zářivě zelenými rýžovými políčky či čajovými plantážemi a do toho staré chrámy, které v každém evokují cosi mystického, tajemného. Připočtěte si opravdu přátelské a usměvavé lidi, kteří na Bali žijí, přimyslete si vůni obrovského množství nádherných květin a tisíců vonných tyčinek, které se používají jako součásti všudypřítomných obětin bohům a nebudete daleko od toho, jak to na Bali vypadá.

Hlavním městem ostrova je Densapar. Centrum města vytváří náměstí Puputan, s krásným parkem a monumentem Bajra Sandhi. Hlavním turistickým centrem ostrova je rušné letovisko Kuta a nádherné vnitrozemské město Ubud.

Na Bali se dá každý den strávit nekonečně zajímavými možnostmi. Ubytovat se můžete v pětihvězdičkovém hotelu, v tradičních domcích nebo v neformálním bytě kousek od pláže. Určitě si nenechte ujít ochutnávku balijských jídel.

Balijské tance jsou na ostrově středem života. Obdivovat budete kostýmy a ozdoby, hlavy plné šperků i jedinečné masky. Některé tance, například Kecak, uskutečňují i stovky tanečníků. Tanec Barong je zase soutěží mezi silami dobra a zla. Při troše štěstí zažijete i rituální hypnotický tanec, ve kterém zakleté nymfy pronásledují zlé duchy.

Až zase uslyšíte o Bali, jistě už budete vědět, proč je tak vyhledávané a proč patří mezi nejkrásnější místa na světě. A budete-li se o něm chtít dozvědet více informací, jste na správném místě, pomůžeme vám, aby vaše exotická dovolená na Bali neměla chybu!