Základem tanzanské kuchyně je maso s bramborami nebo rýží, či kukuřičnou kaší.

Ve skladbě jídel se ale odráží smísení britské, perské, arabské, indické, portugalské a africké kultury. Zanzibarská kuchyně je tak velice pestrá a značně multikulturní.

Podává se obvykle hovězí, kozí nebo skopové maso, dušené s bramborami a zeleninou. Jako koření se přidává hřebíček a kardomon.

Nyama choma - kozí maso na grilu je na Zanzibaru oblíbenou pochoutkou

Nyama choma – kozí maso na grilu je na Zanzibaru oblíbenou pochoutkou

Oblíbenou pochoutkou je „nyama choma“, což je kozí maso na grilu.

Protože Zanzibar je ostrov, převládají zde mořské plody – tresky, krabi, krevety, langusty a chobotnice. Chobotnice se často podává uzená. Zanzibarskou specialitou je vaření chobotnice v kokosovém mléce.

Jako příloha k jídlům patří kořeněná rýže „byriany“, curry a sambudaa.

Mořské plody (zde chobotnice) jsou na Zanzibaru velmi vyhledávané

Mořské plody (zde chobotnice) jsou na Zanzibaru velmi vyhledávané

Při významných příležitostech, svátcích nebo svatbách bývá tradiční pilaf, připravovaný na obří pánvi, ze které se jí společně.

Jako moučník se podávají banány, ananasy nebo manga zapečené v troubě.

Jako nápoje bývají připravovány džusy z čerstvého ovoce, šťáva z vylisované cukrové třtiny a čaj z citronové trávy. Výborná je místní káva a čaj. Pije se místní pivo Safari Lager nebo dovážené Löwenbräu.

Nabídka pochutin na trhu

Nabídka pochutin na trhu

Speciality zanzibarské kuchyně

Supu ya kuku – kuřecí vývar se zeleninou. Uvařené maso se  podává jako součást salátu nebo jako samostatné jídlo.

Samakai wa kusonga – rybí karbanátky z celých kousků ryb (halibut, flundra, treska, tuňák, losos….). Smaží se lehce na másle, okoření hřebíčkem na plátku citronu.

m´chuzi wa nyama – hovězí curry

n´dizi no kastad – pečené banány s vanilkovým pudinkem, nebo stejně připravený na plátky nakrájený ananas, obojí je okořeněno skořicí a hřebíčkem

pilav – základem je rýže a směs masa (kozí, hovězí, kuřecí). Přidat se mohou i ryby nebo mořské plody a vše se důkladně koření kmínem, hřebíčkem, pepřem, česnekem, zázvorem, cibulí.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Zanzibaru

Hledáte zájezdy na Zanzibar? Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami a různými slevami. Vybírat můžete i dle hodnocení jednotlivých nabídek, k dispozici je řada termínů a cenových hladin, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů na Zanzibar, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.