Základní statistické informace o Zanzibaru

Oficiální názevZanzibar, stát Tanzanie s rozsáhlou vnitřní samosprávou
PolohaVýchodní Afrika
Rozloha2642 km2z toho Unguja 1658 km2, Pemba 984 km2
Hlavní městoZanzibar City – 205 tisíc obyvatel
Státní zřízení Autonomní část Tanzanie
Důležité etnické skupinySvahilové, Arabové, Indové
Jazyky Svahilština, angličtina
Náboženství Muslimové – 99%
Měna 1 tanzanský šilink = 100 centůpoužívání jiných měn není běžné
Elektrický proud230-240 V, zásuvky anglického typu, nutný adaptér
Časový posun+ 2 hodiny

Geografické a politické informace o Zanzibaru

Zanzibar je společný název pro skupinu ostrovů, které leží 40 kilometrů od východního pobřeží Afriky.

Hlavním ostrovem je Unguja s rozlohou 1658 km2. Severně leží menší hornatý ostrov Pemba a dalších asi 50 malých ostrůvků. Všechny ostrovy bývaly zalesněné, ale s výjimkou ostrova Pemba jsou lesy dnes vykáceny.

Mapa Zanzibaru, Pemby a ostrovu Mafia

Mapa Zanzibaru, Pemby a ostrovu Mafia

Zanzibar je autonomní částí Tanzánie, s hlavním městem Zanzibar Town. Historické centrum názývané „Kamenné město“ je zapsáno v seznamu historických památek UNESCO. Největším městem Pemby je Chake Chake.

Ostrov je turisty považován za jeden z několika málo posledních přírodních rájů s nejkrásnějšími plážemi ve východní Africe. Najdeme zde také plantáže hřebíčku, pepře, skořice a muškátového oříšku, a právě proto se ostrovu říká „Ostrov koření“.

Zanzibar town

Zanzibar town

Bezpečnost na Zanzibaru

V Zanzibaru není velká kriminalita. S pouličními krádežemi se však klidně můžete setkat. Proto se také doporučuje nebrat na dovolenou šperky a cenné věci. Jinak dodržujte běžná bezpečnostní opatření – peníze rozdělit na několik částek a uložit odděleně od sebe. Nikdy nenechávejte bez dozoru osobní věci a po setmění nikam sami nechoďte. Do hotelové trezoru si uschovejte originální cestovní pas a letenku. Jakoukoliv krádež ihned oznamte policii.

Dodržujte zákaz fotografování vojenských a policejních zařízení. Fotografovat se nesmí ani sami vojáci nebo policisté. Budete-li chtít vyfotografovat místní obyvatele, vždy před tím požádejte o svolení.

Pamatujte na to, že jste v oblasti, kde naprostou většinu obyvatelstva tvoří muslimové. Tomu také podřiďte své oblečení. Ženy musí mít ramena i kolena zahalené, oblečení nesmí být průsvitné.

Zanzibar je muslimská země

Zanzibar je muslimská země

Nedoporučujeme ani se na plážích opalovat nahoře bez a nebo nosit vyzývavé oblečení na veřejnosti. Ideální není ani přílišný tělesný kontakt na veřejnosti, ačkoli na Zanzibaru je obyvatelstvo poměrně tolerantní a potíže vám to asi nezpůsobí. Je to však slušné, přecijen jste v převážně muslimské zemi.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená na Zanzibaru

Ještě jste nebyli na dovolené na Zanzibaru a nebo se na Zanzibar chcete vrátit? Neváhejte a projděte si aktuální nabídku zájezdů či Last minute, které Zanzibar nabízí. Nebudete litovat!