No a máme tady závěr seriálu o cestování v těhotenství, kterým vše završíme a ve kterém vám dám pár rad a tipů, kterých je dobré se držet při cestování s mimčem v bříšku.

Možná vám některé z nich budou připadat jako zbytečné nebo trošku přitažené za vlasy a možná tak tomu opravdu i je. Na druhou stranu opatrnost a předvídání potenciálních rizik vám umožní být připravena. A to se v těhotenství hodí dvojnásob. Tak pojďme na to 🙂

Doporučení a rady pro cestování v těhotenství

Plánujte

Dobře předem zvažte kam chcete jet (hygiena, očkování, nemoci, délka cesty… minimálně toto by vás mělo zajímat), v jakém stádiu těhotenství tam pojedete (opravdu musíte jet v prvním nebo třetím trimestru?) a jak tam pojedete (preferujte leteckou či vlakovou dopravu, auto opatrně a autobusům se raději vyhněte).

Mějte s sebou všechny doklady

Vždy si s sebou vezměte těhotenskou průkazku a nejlépe také kontakt na vašeho lékaře pro případ, kdybyste potřebovala něco řešit a chtěla být v kontaktu s člověkem, kterého znáte. Chybu rozhodně neuděláte ani s kartičkou se jménem a telefonem člověka, kterému chcete aby bylo zavoláno, pokud by se vám udělalo nevolno. A dobré je mít u sebe i adresu a kontakt na váš hotel.

Buďte připravená

Připravte si seznam nemocnic či lékařů v oblasti, ve které se budete pohybovat. Nikdy nevíte, zda se vám nebudou náhodou hodit.

Buďte zajištěná

Nikdy necestujte do zahraničí bez pořádného cestovního pojištění, které kryje i rizika spojená s těhotenstvím! Myslete i na situaci, kdy byste v zahraničí třeba předčasně porodila a musela tam několik týdnů či měsíců zůstat s miminkem v inkubátoru. Taková péče stojí desítky tisíc denně, takže týdenní pobyt může stát klidně půl milionu. A když tam budete muset zůstat několik měsíců… tak už to opravdu není legrace. Pojištění za pár stovek to řeší a vy můžete být v klidu.

Neopalujte se

Nevystavujte se moc sluníčku a když už, snažte se mít kvalitní krém na opalování s vysokým faktorem, přikrývku hlavy atp.

Pozor na komáry

Nepoužívejte repelenty s vysokým obsahem DEET, ideální je obyčejná citronela atp.

Opatrně s netradičními aktivitami

Neprovozujte adrenalinové sporty, nepotápějte se a nedělejte další podobné činnosti, u kterých roste krevní tlak či které jsou pro tělo nepřirozené. Nezapomeňte, že v těhotenství nejste sama za sebe, ale máte zodpovědnost i za vaše děťátko.

Procvičujte se

Při dlouhých cestách používejte kompresní punčochy, procvičujte se, procházejte se a dělejte vše pro zmírnění rizika trombózy či otoku nohou.

Dodržujte pitný režim

Dodržujte pitný režim, pijte nejlépe minerálky s vysokým obsahem hořčíku.

Neexperimentujte s jídlem

Pozor na pálivá či exotická jídla, pozor na kvalitu potravin a vody (pijte raději balenou vodu, nejste-li si jistá kvalitou kohoutkové vody), pozor na zmrzliny, saláty a tepelně neupravená jídla či jídla kupovaná na ulici u stánků. Otrava z jídla či různá průjmová onemocnění jsou velký nápor na organismus a v těhotenství je to samozřejmě ještě mnohem horší, neboť tělo je namáháno vývojem plodu.

Užívejte si to

Pokud někam jedete, užívejte si to a nestresujte se riziky a tím, co vám kdo navykládal. Nejdůležitější je to, jak se cítíte vy sama, a to víte jen a pouze vy. Takže buďte v pohodě, opatrná a používejte zdravý rozum – a rizika budou minimální!

Doporučení a rady pro cestování v těhotenství

Doporučení a rady pro cestování v těhotenství

Tak snad jsem odpověděla na všechny možné otázky, které v souvislosti s cestováním v těhotenství můžete mít. Pokud by vás zajímalo ještě něco, nechte nám komentář pod článkem a nebo napište do našeho fóra – rádi vám odpovíme a články doplníme!

Díky, že jste dočetli až sem, nějak jsem se rozjela 🙂 Mahalo!

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%



Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!