Město Phan Thiet leží asi 200 kilometrů od Ho Či Minova města, jižně od zátoky Cam Ranh. Město má bohatou historii, je spojováno s čamským královstvím. Dnes se orientuje především na rybolov. Nacházejí se tu ale také nejkrásnější pláže ve Vietnamu, s nejznámější turistickou atrakcí – pláží Mui Ne. Jsou vhodné především pro rodinnou dovolenou.

Město Phan Thiet leží v provincii Binh Thuan, na nejjižnějším úseku středního Vietnamu, jižně od zátoky Cam Ranh. V minulosti neslo název Binh Dinh Thuan a bylo součástí království Cham. Dnes žije ve městě asi 100 000 obyvatel, zabývajících se především rybolovem a zpracováním ryb. Vyrábí se zde známá rybí omáčka Mam Noc hojně používaná ve vietnamské kuchyni. Nemůžete si tu nevšimnout štiplavého zápachu, jenž je s výrobou této omáčky spojen.

Phan Thiet

Phan Thiet

Co nabízí Phan Thiet

Ulice města jsou lemovány koloniálními vilami. Kromě pláží patří k atrakcím města Ho Či Minovo muzeum a Ong Pagoda.

Letovisko Phan Thiet je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Je kombinací vietnamských tradic pohostinnosti, spojených s luxusem, kvalitními službami a příjemnými lidmi. Když k tomu připočteme písečné pláže, azurově modré moře, tak se nenajde ten, kdo by nebyl spokojen. Navíc, když je tu možnost sportovních aktivit všeho druhu, vodních sportů a také přímo na pláži leží jeden z nejlepších golfových rezortů ve Vietnamu. Od srpna do prosince, s příchodem větších vln, si na své přijdou vyznavači surfingu.

Pláž Mui Ne, Phan Thiet

Pláž Mui Ne, Phan Thiet

Některé pláže jsou lemovány vysokými kokosovými palmami, na jiných jsou obrovké červené písečné duny.

Ong Pagoda

Starobylá čínská Ong Pagoda stojí v městské čtvrti Duc Hghia. Byla založena v roce 1770, v roce tygra. Uctívali zde sochu Quang Thanh De Juana, společně s dalšími sochami Budhy.

Po mnoho gererací byla Ong Pagoda místem, kde se setkávají lidé k modlitbám za šťasný a spokojený rodinný život. Tato setkání se konají při příležitosti tradičních národních novoročních dnů.

Bai Rang

Bai Rang leží 15 kilometrů severovýchodně od města, na okraji lesa. Je asi nejkrásnější pláží Phan Thiet. Okolo pláže rostou kokosové palmy.

Da Ong Dia (balvany zemského Boha) a Suoi Tien (pohádkové proudy)

Další místo, které byste měli navštívit, jsou Da Ong Dia (balvany zemského Boha) a Suoi Tien (pohádkové proudy). Suoi Tien se nachází v blízkosti silnice z Phan Thiet do Mui Ne. Na začátku fantastické krajiny je skromný domeček na silnici. Sundejte si boty a pusťte se do malých potoků.

Suoi Tien (pohádkové proudy) u města Phan Thiet

Suoi Tien (pohádkové proudy) u města Phan Thiet

Vody je těsně nad kotníky, maximálně do půl lýtka, ale užijete si hodně zábavy.

Písečné duny Mui Ne a Pláž Mui Ne

Snad nejznámější turistickou atrakcí v oblasti Phan Thiet jsou písečné duny Mui Ne a pláž Mui Ne.

Pláž Mui Ne s písečnými dunami a nádherně teplým tropickým počasím je ideální místo pro koupání, zejména v jižní části. Je to neobyčejně krásná pláž na břehu Jihočínského moře, se sluncem, pískem a azurovou vodou. Vanou tu také silné mořské větry, takže si na své přijdou i vyznavači kitesurfingu a windsurfingu. Kombinace slunce, písku a hluboké mořské tyrkysově zbarvené vody vytvořila dechberoucí nádhernou lokalitu pro návštěvníky.

Písečné duny Mui Ne

Sahara? Ale kdeže. Písečné duny Mui Ne!

Pláž leží 12 kilometrů na východ od Phan Thiet.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 0 hvězdy
    0 / 5 (0 )
  • 0%
  • (0) Zatím žádné recenze!

Summary:

Hodnocení: 0 hvězdy
0 / 5 (0 )

0%Nikdo ještě nerecenzoval, buď první! Nikdo ještě nerecenzoval, buď první!Dovolená Phan Thiet

Dovolená Phan Thiet je dobrou volbou pro každého, koho láká Vietnam. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Phan Thiet a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!