Nha Trang je asi nejznámější vietnamské letovisko a většina návštěvníků zamíří rovnou na pláž. Nha Trang ale nejsou jen pláže, vodní sporty a koupání. Jsou zde i pamětihodnosti, které stojí za to vidět. Chamské věže ze sedmého až dvanáctého století, pagody se sochami Budhy jsou toho důkazem. A také blízké ostrovy a výletní plavby lodí.

Pobřežní město Nha Trang v provincii Khang Hoa leží na transvietnamské dálnici téměř 1300 km od Hanoje a 450 km od Ho Či Minova města. Město je známé svými nádhernými plážemi, jež nabízí ideální klimatické podmínky pro trávení dovolené.

Nha Trang

Nha Trang

Co nabízí Nha Trang

Z šesti hlavních pláží plážového letoviska Nha Trang patří k nejoblíbenějším pláž Tran Phu. Tuto rušnou pláž lemují hotely, bary a restaurace. Ostatní pláže Nha Trang jako třeba Hong Chong nebo Dai Lanh Beach jsou možná ještě hezčí a je zde větší klid. Pláže nabízí všemožné outdoorové aktivity. Můžete si zaplavat v moři, zahrát si fotbal nebo badminton, zameditovat si při Tai Chi, nebo se jen tak opalovat. Pláže také vyzývají ke klidným procházkám.

Pláž v letovisku Nha Trang Pláž v letovisku Nha Trang

© Quang nguyen vinh / Shutterstock.com

Nha Trang je slunný po celý rok. Zajímavostí je, že na kopci u jižního okraje pláže stojí vila posledního vietnamské císaře Bao Daie a s ní sousedí oceánografické muzeum.

Chamské věže a Po Nagar

Pro milovníky historie a umění se zde vypínají věže chamské a věže Po Nagar ze sedmého až dvanáctého století. 28 metrů vysoká severní věž (Thap Chinh) je jedinečnou ukázkou čamské architektury. Pochází z roku 817. Centrální věž (Thap Nam) byla vystavěna v 12. století na místě původní věže ze 7. století.

Chamské věže a Po Nagar

Chamské věže a Po Nagar

V jižní věži (Mieu Dong Nam) je muzeum čamského kamenického umění. Věže Po Nagar stojí na žulovém návrší severně od cetra Nha Trang, na břehu řeky Cai.

Pagoda Long Son

Nedaleko od železniční stanice se rozkládá pagoda Long Son. Pagoda byla nejdříve postavena na úpatí hory Trai Thuy v roce 1886. O čtyři roky později ji poškodila silná bouře a pagoda musela být přestavěna. Vstup do ní je na severní straně Nha Trang u obrovské bílé sochy Budhy Sakyamuni, na lotosovém podstavci. Pagoda je silně zdobená čínskými motivy.

Pagoda Long Son ve městě Nha Trang

Pagoda Long Son ve městě Nha Trang

Ten, komu by bylo v Nha Trang těsno, se může vydat za koupáním a šnorchlováním na nedaleké ostrovy. K nejhezčím patří ostrovy Hon Mun a Hon Mot.

Ostrov Hon Mun

V černých kamenných jeskyních ostrova každoročně staví svá hnízda vlaštovky. Vzhledem k blízkosti od rovníku a v důsledku teplých mořských proudů jsou zde výborné podmínky pro život tropických mořských živočichů.

Ostrov Hon Mun Ostrov Hon Mun

© Andreas R. / Shutterstock.com

Návštěvníci se zde mohou plně věnovat potápění. Voda je průzračná, viditelnost výborná, korálů všech barev a tropických ryb je zde dostatek.

Ostrov Hon Mot

Na ostrově je úžasná pláž, rozprostírá se na skalnatých kopcích a jsou zde výborné podmínky pro šnorchlování. Žije zde několik místních rybářů.

Hon Mot Hon Mot

© Home is where your Bag is, www.homeiswhereyourbagis.com

Ostrov Hon Tre

Na ostrově Hon Tre se nachází velký mezinárodní komplex spojený s pevninou lanovkou.

Ostrov Hon Tre z lanovky Ostrov Hon Tre z lanovky

© Valsib / Shutterstock.com

Ostrov Hon Lao

Na  ostrově Hon Lao žije velká kolonie opic.

Pláž Mui Ne

Většina návštěvníků Nha Trangu však nezamíří na Tran Phu, Po Nagar nebo blízké ostrovy, ale na pláž Mui Ne. Toto je vyhlášená tropická pláž 6 kilometrů dlouhá, s jemným bílým pískem, okolo stojícími palmami, čistým azurovým mořem. Díky silnému větru si tuto pláž oblíbili milovníci kiteboardingu a windsurfingu.

Pláž Mui Ne u letoviska Nha Trang

Pláž Mui Ne u letoviska Nha Trang

Věnovat se můžete i šnorchlování a potápění. Silnice podél pláže je plná hotelů, restaurací, barů a obchodů. Restaurace nabízí nepřeberné množství mořských plodů – humrů, krevet, sépií, garnátů, škeblí.

Vodopády Ba Ho

Asi 25 kilometrů od Nha Trang najdete vodopády Ba Ho. Cesta k nim vede po neudržované cestě, přes stejnojmennou vesničku.

Vodopád Ba Ho Vodopád Ba Ho

© Little blog o' calm, https://dtm.craigs.id.au/blogofcalm

Vodopády vlastně tvoří několik peřejí, přes které se po velkých balvanech valí voda, které vytváří několik menších kaskád. Procházka zde vyžaduje pevnější obuv, zvlášť, chcete-li šplhat kolem vodopádů. Je možné se zde koupat v tůních, které vodopády vyhloubily.

Lodní výlety

Velmi oblíbené jsou výletní plavby lodí po okolních ostrovech. Populární jsou také plavby s plovoucím barem (loď zakotví na moři, turisté dostanou nafukovací duši, na ní se ve vodě posadí a popíjí nápoje namíchané barmanem).

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3.5 hvězdy
    3.5 / 5 (2 )
  • 70%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Plážové letovisko, kam bych se ale znova nevrátil

dne 2015-01-19 07:46:43

Nha Trang je v podstatě jen plážové letovisko, kam lidé jezdí trávit dovolenou na pláži, ve vodě a večer na baru :) Dá se tady dělat spousta věcí, především je tady široká nabídka potápění a šnorchlování včetně organizovaných výletů. Potápění tady vyjde levně, takže pokud je tahle kratochvíle vaším dovolenkovým cílem, tak ve Vietnamu nenajdete lepší destinaci si myslím.
Noční život je v Nha Trang součást zážitku, v podstatě tady můžete juchat až do noci v některém z barů. Není to tady ale žádná divočina, takže pokud hledáte klid, tak jej tady taky najdete.
Výběr restaurací je v letovisku taky slušný, takže můžete vyzkoušet, kde vám chutná nejvíce, samozřejmě nejdražší jsou restaurace na pláži s výhledem na moře. Ale chutná v nich nejvíc :)
Co mne na Nha Trang hrozně moc zklamalo, je špína a odpadky. Válí se tady všude, bohužel i na plážích a hromady jich plavou i v moři. Minimálně tedy v oblasti, než se lámou vlny, dál je to lepší, což jsme viděli při výletu na lodi - dál od břehu už to bylo OK, ale poblíž pláží je to hrůza.
Upřímně, znova bych sem na dovolenou nejel. Co jsme se bavili s dalšími lidmi, kteří cestovali po Vietnamu s baťohem a byli v Nha Trang třeba jen na pár dní, tak je to problém celého Vietnamu - všude leží odpadky. Proč bych tedy měl znova jezdit do Vietnamu, když minimálně v Asii je spousta krásnějších míst, kde takový problém není nebo aspoň není tak velký? Přitom je to tady ale hezké, je to škoda. Vietnamci by s tím měli něco dělat, než zjistí, že jim do země přestali jezdit turisti, kteří samozřejmě nemají zájem koupat se v odpadcích a ležet mezi nimi na pláži.Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Nha Trang

dne 2014-11-17 13:54:30

Nha Trang je docela dobrá základna pro poznávání této části Vietnamu. Není problém tady sehnat levné ubytování, jsou tady hezké pláže a je možné tady dělat spoustu různých aktivit. My jsme byli na kolech, na kajacích, vše dobře zorganizováno. Večer je tady taky zábava, navíc na výběr je i spousta restaurací s dobrými cenami. Je dobré tady jít do nějakého baru na pláži, který má svou pláž, protože pak vás neotravujou prodejci, kterých je tady i na pláži docela dost a někdy docela otravují.Dovolená Nha Trang

Máme pro vás aktuální zájezdy do destinace Nha Trang a nebo další spoustu zájezdů do Vietnamu. Podívejte se i na aktuální Last minute pro destinaci Nha Trang a vyberte si tu nejzajímavější nabídku!