San Diego je druhé největší město v Kalifornii. Leží na jihozápadním pobřeží Spojených států. Vzhledem k příznivému klimatu zde vzkvétá turistický průmysl. Město má kouzelné pláže, četné turistické atrakce jako například Balboa Park, zábavní park, San Diego ZOO, San Diego Zoo Safari Park nebo SeaWorld San Diego. V historických památkách se odráží španělské a mexické dědictví.

San Diego je osmé největší město v USA a druhé největší v Kalifornii. Město leží na břehu Tichého oceánu v jižní Kalifornii, která přímo sousedí s Mexikem. Město je známé svým celoročně mírným klimatem, rozsáhlými plážemi a dobrým vztahem k americkému námořnictvu.

San Diego

San Diego

Nedaleko San Diega v Salton Sea bylo nalezeno prehistorické sídliště, jedno z nejstarších na americkém kontinentě. Před příchodem prvních Evropanů byla zdejší oblast osídlena indiány kmene Kumeyaay. Evropané přišli na zdejší území v roce 1542 a Juan Cabrillo prohlásil oblast za součást Španělska. V roce 1602 se zde vylodil španělský dobyvatel Sebastian Viscaino a území pojmenoval San Diego. První misijní stanice tu byla založena v roce 1769. V roce 1821 se San Diego stalo součásti nezávislého Mexika a po americko-mexické válce se v roce 1850 stalo, s přijetím Kalifornie do Unie, součástí Spojených států. Až do 2. světové války bylo San Diego relativně nevýznamným městem. Po napadení Pearl Harboru sem byl ale přesunut hlavní štáb Americké pacifické flotily, a tak začal ekonomický rozvoj města.

Panorama San Diega v noci

Panorama San Diega v noci

Město je hospodářským centrem oblasti San Diego – Carlsbad – San Marcos. Hlavním ekonomickým motorem San Diega je cestovní ruch, mezinárodní obchod a výroba, výroba lodí, ale zejména vojenská a obranná činnost. Přítomnost University of Karolina  a San Diego Medical Center ve městě zabezpečuje centrum výzkumu v oblasti biotechnologií. Největším zaměstnavatelem ve měste je Námořnictvo Spojených států.

Zajímavosti San Diega

San Diego ZOO

Patří k nejzajímavějším zoologickým zahradám na světě. V péči ZOO je na ploše 100 akrů, mnoho unikátních druhů zvířat. Zaměstnanci se snaží citlivě vytvářet přirozené podmínky pro jejich život.

San Diego ZOO San Diego ZOO

© LMspencer / Shutterstock.com

K nejzajímavějším exponátům patří panda velká.

Otevřeno je každý den.

Vyhlídkový autobus v ZOO San Diega Vyhlídkový autobus v ZOO San Diega

© Evgeniya Lystsova / Shutterstock.com

Sea World

Mořský svět nabízí atrakce k pobavení všech věkových kategorií. Přináší život v oceánu přímo před vaše oči. Pořádá zábavní a vzdělávací programy a výstavy, v nichž uvidíte v akci kosatky, delfíny, žraloky, tučňáky.

Sea World v San Diegu Sea World v San Diegu

© Asif Islam / Shutterstock.com

Legoland

Legoland je nejnovější přírůstek do zábavy v San Diegu. Nachází se v Carlsbad, severně od San Diega. Jeho obliba je založena na velmi populární stavebnici Lego. Vyhrát si zde mohou jak děti, tak dospělí. Působivé jsou repliky slavných měst.

Legoland v Carlsbad u San Diega Legoland v Carlsbad u San Diega

© Hayk_Shalunts / Shutterstock.com

San Diego Wild Animal Park

Tento obří park, o rozloze 1800 akrů, leží asi 40 minut jízdy autem od San Diega. Ve skutečnosti je to spíš hájemství volně žijících exotických zvířat, které v obrovských prostorách simuluje život v Asii a Africe. Zblízka uvidíte žirafy, okapi, gepardy. V nově otevřeném Lion Campu spatříte zblízka lvy.

San Diego Wild Animal Park

San Diego Wild Animal Park

Otevřeno je každý den.

Balboa Park

Balboa Park je klenotem San Diega. Nese jméno španělského dobyvatele Vasca de Balboa. Atrakcí parku je mezinárodní vesnice, kde mají svoji expozici snad všechny státy světa, včetně společného domu Česka a Slovenska.

Balboa Park - nejznámější park San Diega

Balboa Park – nejznámější park San Diega

V jednotlivých domcích můžete ochutnat tradiční jídlo příslušných států. Nejdůležitější součástí a dominantou parku je botanická zahrada. Nachází se zde také několik dobrých restaurací a také divadlo s názvem „Old Globe“, což naznačuje, že tu hraje i Shakespeare. Museum of Art nabízí díla starých mistrů.

Waterfront

Waterfront je podstatou San Diega, je to místo, kde najdete vše důležité, co má co do činění se San Diegem a jeho obyvateli. Život v San Diegu je spojen s mořem a toto spojení nejlépe uvidíte právě ve Waterfront. Prohlídku začněte na začátku Broadway v centru.

Waterfront San Diega

Waterfront San Diega

Projděte na sever, kde uvidíte v přístavu výletní lodě. Jižně od mola Broadway můžete vidět loď námořnictva Spojených států a prohlídku můžete ukončit v Seaport Cillage, oblíbeném nákupním komplexu na nábřeží. Na molu Broadway se dá nastoupit na trajekt do Coronada  přes zátoku. Taktéž můžete navštívit Midway Carriet museum.

Coronado Bridge

Obrovský most, který stojí nad zálivem a spojuje San Diego a Coronado. Je určen pouze pro automobily. V noci je osvětlený a je na něj nádherný pohled.

Coronado Bridge

Coronado Bridge

Gaslamp Quarter

Čtvrť plynových lamp je oblíbeným místem turistů. Dochovala se z 19. století i přes snahy o její přestavění.

Gaslamp Quarter v San Diegu Gaslamp Quarter v San Diegu

© f11photo / Shutterstock.com

Embarcardero

Tento přístav z 19. století byl proměněn v promenádu po mořském břehu. Mají tu mořské muzeum.

Embarcardero marina v San Diegu

Embarcardero marina v San Diegu

Pláže

Každá z pláží San Diega má své zvláštní kouzlo. Rozkládají se na 17 kilometrech pobřeží a zabírají plochu 4600 akrů.

Pláž v San Diegu

Pláž v San Diegu

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (1 )
  • 60%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Hezké město, krásnější než Los Angeles

dne 2014-12-08 11:51:47

Když jsme projížděli západ USA, jeli jsme přes Los Angeles taky do San Diega, nejjižnějšího města západu USA, těsně u mexických hranic. Už na první pohled je San Diego mnohem hezčí než mnohem známější Los Angeles, které krom chodníku slávy a nápisu Hollywood nic nenabízí a je to navíc dost ošklivé město. San Diego je proti němu mnohem hezčí, je tady spousta palem, čistší a novější budovy, krajina je také hezčí, lidé přátelštější... nám se líbilo víc, třebaže tady není nic tak světového jako v LA.

Nicméně místní mořský svět a nebo ZOO jsou docela vyhlášené v rámci USA, stejně jako místní kuchyně, do které se prolínají vlivy z blízkého Mexika. Život v San Diegu se dost točí kolem krásných pláží a moře, takže i po setmění je tady hezky živo.

Mimochodem právě na plážích kolem San Diega se natáčela Pobřežní hlídka :)Dovolená San Diego

Dovolená v destinaci San Diego? Dobrá volba! Podívejte se na aktuální nabídku zájezdů a nebo na akční Last minute, které jsou nyní k dispozici. Podívejte se i na nabídku zájezdů do USA a vyberte si ze všech dostupných možností!