Národní park Rocky Mountain leží ve státu Colorado na ploše 1076 km2. Je to vysokohorský park s vysokými horami, z nichž 76 přesahuje výšku 3650 m. Návštěvníci parku si zde užijí pěší turistiku, náročný terén, krásné výhledy, faunu a flóru. Okouzleni budou především ti, kteří milují vysokohorskou přírodu.

Národní park Rocky Mountain

Národní park Rocky Mountain

Národní  park Rocky Mountain v Coloradu se nachází v pohoří Frout Range. Byl založen v roce 1915 a v roce 1976 byl vyhlášen za biosférickou rezervaci. Zaujímá plochu 1076 km2. Rocky  Mountain je horský park s vysokými horskými vrcholy, z nichž 76 dosahuje výšky více jak 3650 m. Nejvyšším vrcholem je Longs Peak, který má výšku 4 346 m. Tento vrchol, zejména jeho východní část The Diamond, bývá  častým cílem zdatných horolezců.  Nebezpečné pro výstup jsou ledovce, především Andrews, na nichž skončilo už několik životů.

Zajímavá místa národního parku Rocky Mountain

Pro méně zdatné turisty se tu tyčí jiné vrcholy, ale zejména 578 km turistických stezek. Park je ideální pro podnikání pěších výletů, například k jezeru Grand Lake.

Ledovce, přestože jsou nebezpečné, jsou zdrojem mnoha potoků a potůčků, s celkovou délkou 720 km. Vyskytuje se tu také množství jezer, jež jsou cílovým místem pro rybáře z řad návštěvníků parku.

Bear Lake v národním parku Rocky Mountain

Bear Lake v národním parku Rocky Mountain

Zážitkem je průjezd parkem po vysokohorské silnici Trail Ridge Road, až do výšky 3713 metrů. Z vyhlídek se můžete kochat pohledem na okolní vrcholy hor, úchvatná údolí a hluboké lesy.

V parku spatříte mnoho druhů volně žijících zvířat. Narazit můžete na medvěda grizzly, horské pumy, losy, veverky, jeleny, sviště, bobry i muflony. Nad vrcholky hor létají draví ptáci.

Jezero Sprague v národním parku Rocky Mountain

Jezero Sprague v národním parku Rocky Mountain

Pro ubytování  návštěvníků je tu mnoho možností, přestože se jich zde ročně vystřídá kolem  3 milionů. Využít se dá mnoho kempů, z nichž pět je dostupných automobilem. V kempech však velký komfort nehledejte. Můžete si vyžádat i svolení ke kempování na jiných místech. Turisté, kteří jsou zvyklí na komfortnější ubytování, mohou využít ubytovací zařízení mimo hranice parku.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4.5 hvězdy
    4.5 / 5 (2 )
  • 90%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Skvely park na trekovani v horach

dne 2014-12-29 16:14:11

Krasny narodni park, kam muzete utect od ruchu civilizace a ztratit se na jedne z mnoha stezek, ktere tudy vedou a kde nepotkate ani zivacka. Silnice Trail Ridge road je samozrejme pomerne rusna (ne moc), ale je to krasna cesta ktera vam predstavi to cim je tenhle park tak zajimavy - hory. Nemusite se bat rizeni je tady v pohode, neni tady moc serpentin (skoro zadne), cesty jsou vesmes rovne takze si i ridic uzije vyhledy a osadka auta se nemusi bat nevolnosti. Pojedete tady stejne pomalu protoze se tady neda moc predjizdet a stejne nema smysl spechat. Zajedte si i na Fall river road, ktera je taky moc hezka.

Pokud jste s detmi, zajedte si k Bear Lake, coz je jedno z nejhezcich miist parku, kam se da jednoduse dostat autem. Zacina tady spousta stezek, rada z nich je uplne v pohode i pro rodiny s detmi, nektere se daji dat i s kocarkem. Jsou to sspis takove prochazky nez nejake opravdove treky. Jen pozor, o vikendu tady byva nekdy dost rusno.

Pozor jeste na to, ze silnice pres park jsou v zime zavrene a stejne tak byvaji zavrene jeste i na jare pokud je tady hodne snehu.Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Trail Ridge Rd. - největší atrakce Národního parku Rocky Mountain

dne 2014-11-27 18:25:30

Národní park Rocky Mountain leží hned vedle Denveru a je to poslední ze známějších parků na cestě ze západního pobřeží přes Las Vegas dál na východ. Dále na východ jsou již jen pláně Kansasu a Nebrasky, které nejsou moc zajímavé. I naše cesta na východ tady skončila a dále se stočila na sever směrem k národnímu parku Yellowstone.

Rocky Mountain je park, který je skvělý pro trekování ve vyšších nadmořských výškách. Pokud máte rádi treky nad linií stromů, budete tady v sedmém nebi, protože místní hory dosahují výšky až 4000 m.n.m., takže to nejsou žádní prcci. Je zde taky spousta krásných jezer a samozřejmě i lesů. Ubytování je možné v několika kempech a nebo pak v okolních městech a nebo pak přímo v Denveru.

Co je na národním parku Rocky Mountain největší atrakce amerického typu, je to, že přímo napříč parkem vede silnice č. 34 s názvem Trail Ridge Rd., která se klikatí až do výšky nějakých 3700 m.n.m.! Přímo ze silnice jsou naprosto nádherné výhledy s množstvím vyhlídkových míst a zastávek, kde můžete obdivovat krásu krajiny amerického středozápadu.

Musím říct, že ačkoli nejsem zastáncem klasického amerického způsobu cestování, kdy se jede autem a vrcholem turistiky je udělání 30 kroků od auta, vyfocení se a zase návrat do auta, nicméně v tomhle parku je to ideální, protože cesta vede přes opravdu nádherná místa.

Neměli jsme tady bohužel moc času na další chození, takže jsme se nikam moc dále nedostali, ale na to, že leží tak blízko velkoměsta jako Denver, tak je tento národní park skutečně moc hezký. Rozhodně se sem vypravte, pokud budete mít čas (leží už přecijen dost daleko obvyklých turistických tras, které tak daleko na východ obvykle nemíří).Dovolená Národní park Rocky Mountain

Zaujal vás náš článek o destinaci Národní park Rocky Mountain v USA? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Národní park Rocky Mountain nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v USA je skvělá volba!