Národní park Redwood leží v severní Kalifornii na pacifickém pobřeží. Území je porostlé obřími namutími stromy. Říká se mu také Les gigantů. Vyrostly tu největší a nejstarší stromy na světě, zbytky mamutích stromů, jež byly v pravěku rozšířeny po celé zemi.

Národní park Redwood se rozkládá v pobřežních horách u Pacifického oceánu v Kalifornii. Území má rozlohu asi 158 km2 a národním parkem bylo vyhlášeno v roce 1968. Od roku 1980 je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Je pokryto pralesními porosty sekvoje, nejvyššího stromu na světě. Kromě mamutích stromů skýtá park ochranu i bohaté fauně a flóře.

Národní park Redwood

Národní park Redwood

Sekvoje v národním parku Redwood

Mamutí stromy poprvé uviděli španělští dobyvatelé v roce 1769. Porosty měly být v 19. století drancovány dřevařskými firmami a do roku 1965 bylo vykáceno 85% plochy porostlé těmito stromy. Proto zde byl zřízen národní park a podle červeného dřeva mamutích stromů dostal svůj název Národní park Redwood – Červený les.

Sekvoje dorůstají do výše více než 100 metrů, mají průměr asi 6 metrů. Větve začínají růst až ve výšce 35-60 metrů. Kořeny se v hloubce 2-3 metry rozrůstají až do vzdálenosti 17 metrů. Největším nebezpečím pro sekvoje jsou záplavy, jež mohou odplavit zeminu a obnažit kořeny. Záplavy však většinou novou půdu přinášejí. Stromy se mohou dožít až 2000 let. To, že se stromy dožívají tolika let, způsobuje substance obsažená v jejich dřevě, která jejich tlustou kůru chrání před napadením škůdci a plísněmi. Dřevo je tvrdé, odolné proti trouchnivění i proti termitům.

Obří stromy v národním parku Redwood

Obří stromy v národním parku Redwood

Sekvoje rostou na pobřeží Tichého oceánu, od hranice Oregonu s Kalifornií, až po Big Sur jižně od San Francisca, pásmu širokém 7-35 kilometrů a dlouhém 750 kilometrů. Národní park Redwood je tak ideálním místem pro seznámení se s těmito nádhernými stromy.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (2 )
  • 100%
  • (2)

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Krásný národní park Redwood s mohutnými tisíce let starými stromy

dne 2015-03-10 03:13:12

Cesta sem po pobřeží Oregonu je krásná a nabízí spoustu moc hezkých výhledů. Samotný park Redwood si nenechte ujít - zdejší stromy jsou obrovské a překrásné, některé z nich jsou staré tisíce let, což je neuvěřitelné! V parku jsou moc hezké udržované trasy, které sice nejsou nijak extra dobře značené (vemte si mapu),ale jsou opravdu hezké a provedou vás tímhle nádherným lesem vysokých mohutných stromů. Některé jsou nenáročné a můžete je jít i s kočárkem. Jiné jsou náročnější a delší. Určitě si zajděte do návštěvnického centra a zeptejte se, kam zaíjt a co se dá vidět, jsou tady moc ochotní a rádi pomůžou!
Mimochodem, v Národním parku Redwood je skvělé kempování, je tady příjemné klima a mají tady velmi hezké toalety a sprchy, takže ani toho se obávat není nutné.
Nenechte si NP Redwood ujít, byla by to velká škoda.Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Nádherný park!

dne 2014-11-28 16:22:40

Národní park Redwoods je nádherné nádherné nádherné místo. Je to obrovský původní les se stezkami, kde můžete chodit a porozovat tohle krásné místo plné vysokách stromů, palouků a divoké zvěře. Není problém tady kempovat, místní kemp je hezký, udržovaný. Strávili jsme tady dva dny a klidně bych tady byl ještě delší dobu, protože to tady bylo příjemné. Velmi příjemná změna proti vyprahlé krajině jižněji odsud!

Přímo v parku toho moc nekoupíte (jen u visitors centra se dá koupit občerstvení), ale hned u parku je i malé městečko, kde lze normálně nakoupit. Vede tudy krásná Redwood highway, kterou si projeďte.

Největší šok (příjemný) pro nás bylo to, když jsme hned u cesty viděli dva mědvědy, chvilku na nás koukali a pak utekli do lesa!

Mimochodem, pokud pojedete z/do San Francisca, jeďte po Avenue of the Giants, je to jedna z nejkrásnějších cest, kterou jsem kdy jel, budete projížďět přímo mezi těmito obrovskými stromy, což je skutečně nádhera!Dovolená Národní park Redwood

Klikněte pro zobrazení nabídky Národní park Redwood: zájezdy nebo Národní park Redwood: Last minute a vyberte si tu nejzajímavější dovolenou v destinaci Národní park Redwood!