Chcete-li poznat Floridu, nelze to bez návštěvy Tampa Bay. Je to špička mezi světovými destinacemi. Pro každého se ve městě něco najde. Festivaly pro rodiny s dětmi, kulinářská dobrodružství v nabídkách hotelů a restaurací, speciální muzejní exponáty. Hledáte historii a kulturní aktivity, jste sportovní fanoušek, máte rádi noční život – to vše najdede v Tampa Bay.

Tampa Bay

Tampa Bay

Co nabízí Tampa Bay

Tampa Bay je největším městem na západním pobřeží Floridy. Je turisty velmi žádanou a vyhledávanou destinací s množstvím kulturních, sportovních a rekreačních zařízení. Jednou z atrakcí města je Busch Gardens, což je tématický zábavní park zaměřený na Afriku. Naleznete tu čtyři hlavní rezervace a můžete spatřit i živá zvířata. Většina turistů míří na pobřeží na pláže Gulf Coast, které jsou jen půl hodiny jízdy autem západním směrem. Stáhněte si plánek zábavního parku Busch Gardens.

Ve městě jsou i kulturní zařízení. Stojí za to zmínit Muzeum současného umění, Muzeum fotografických umění, Muzeum vědy a průmyslu, Muzeum výtvarných umění, Muzeum Salvadora Dalí, Muzeum holocaustu.

Busch Garden v Tampě Busch Garden v Tampě

© Peter Etchells / Shutterstock.com

V Tampa Bay mají své působiště tři hlavní profesionální sportovní týmy: Národní fotbalová liga – Zampa Bay Buccaneers, Národní hokejová liga – Tampa Bay Lihtning, Major League Baseball – Tamba Bay Rais.

Zábavní parky v Tampa Bay: Busch Gardens, Advente Island, Legoland, Weeki Wachee Springs, Zoo park, Florida Aquarium, Clearwater – mořské akvárium, Botanická zahrada.

Kulturní akce v Tanba Bay: každoroční festival Gasparilla Pirate, Florida Strawberry festival, Clearwater Jazz.

Hillsborough River s městem Tampa Bay

Hillsborough River s městem Tampa Bay

Tampa Bay je také oblastí s rozsáhlým systémem státních a městských parků. Hillsborough River State Park v Thonotosassa a Myakka River State Park v Sarasotě jsou dva z původních osmi parků. Národní památník De Soto v Brandentonu připomíná přistání Hernanda De Sotto v této oblasti, v roce 1539. Největší  rybářské molo na světě uvidíte na Sunshine Skyway. V mělkých vodách zátoky a zálivu mají svůj ráj kajakáři. Vyskytuje se tu také množství přírodních i umělých korálových útesů, které jsou zase oblíbené u rybářů a milovníků potápění.

Pokud chcete zkusit štěstí v hazardních hrách, navštivte Seminole Rock Casino s hracími stoly a automaty.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 4 hvězdy
    4 / 5 (1 )
  • 80%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 4*: 4">
4 /5 stars

Krásné město s nádherným okolím

dne 2015-02-06 14:16:56

Tampa Bay a její okolí je jedno z nejhezčích míst, jaké jsem kdy viděla. Opravdu krásná destinace, kde by se daly strávit celé týdny. Pláže jsou tady naprosto nádherné a počasí prostě parádní! Jedna z hlavních atrakcí - Busch Gardens - jsou opravdu úžasné a musíte si zajít na místní horskou dráhu. Je tady taky IMAX a další atrakce. Ve městě je spousta restaurací, kde můžete vyzkoušet pravou americkou kuchyni. Velmi doporučuji navštívit stadion Raymond James Stadium, kde si můžete zajít na zápas amerického rugby (NFL) - sice nechápu pravidla, ale bylo to bezva a manžel byl unešený.
Tampa je skvělé město, přestože některé oblasti downtownu v okolí doků jsou trošku omšelé (trošku dost), ale jinak je tady vážně moc hezky a i okolí je nádherné.
Pokud budete na Floridě, neváhejte si sem zajet.Dovolená Tampa Bay

Zaujal vás náš článek o destinaci Tampa Bay v USA? Chtěli byste sem vyrazit na zájezd? Klikněte sem a podívejte se na nabídku aktuálních zájezdů či akčních Last minute, které Tampa Bay nabízí a vyražte ve vámi vybraném termínu a za cenu, která vám bude vyhovovat! Dovolená v USA je skvělá volba!