Fort Lauderdale je významným kulturním a obchodním centrem a patří mezi největší města Floridy. Jedná se o známé a hojně navštěvované místo turistů z celého světa. Město je protkáno systémem kanálů, a zřejmě proto ho někteří přirovnávají k Benátkám. Fort Lauderdale je městem s mnoha restauracemi, bary, divadly. Především je však střediskem jachtingu. Pláže okouzlují turisty zlatavým pískem a celoročně příjemným počasím.

Svého času byl Fort Lauderdale hlavním městem Spring Break na Floridě.

Fort Lauderdale Fort Lauderdale

© Richard Cavalleri / Shutterstock.com

Co nabízí Fort Lauderdale

Město má rozsáhlou zábavní čtvrť, která se táhne od východu na západ, od pláže do centra města, podél Las Olas Blvd, což je luxusní nákupní středisko s prodejnami módního zboží, uměním a restauracemi. Zde také najdete umělecké centrum Broward. Každým rokem v březnu se zde koná hudební festival Langerado, obsahující žánry od rapu po reggae.

Kanály ve Fort Lauderdale

Kanály ve Fort Lauderdale

Spokojeni zde budou milovníci nákupů. Většina zboží je finančně dostupná.

Ve městě se nachází okolo 480 kilometrů vodních kanálů, po kterých lze jezdit na člunech nebo výletní lodí. Pro dopravu po městě se často využívá vodní taxi.

Pláže v Lauderdale nemají v Americe obdoby, jsou blízké evropskému stylu. Svou krásou vás překvapí promenáda Riverwalk, jež slouží jen chodcům a vede asi 1,5 míle podél břehu řeky New River.

Promenáda Riverwalk ve Fort Lauderdale Promenáda Riverwalk ve Fort Lauderdale

© TasfotoNL / Shutterstock.com

Ve městě narazíte na velké množství příjemných a cenově dostupných restaurací. V nich si můžete vybrat z různých světových kuchyní.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 5 hvězdy
    5 / 5 (1 )
  • 100%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 250 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 5*: 5">
5 /5 stars

Vynikající výchozí bod pro poznávání Floridy

dne 2015-02-16 07:18:07

Pláž ve Fort Lauderdale je snad nekonečná a taky neuvěřitelně čistá! Celé město je velmi příjemné a lidé jsou tady vesměs usměvaví. Počasí skvělé, stejně jako jinde na Floridě, kde jsme byli. Měli jsme vynikající jídla v restauracích na Olas Boulevardu, kde to bylo moc hezké i po setmění. Nejjednodušší cestování je pomocí taxíků, ale nevyjde to úplně levně. Počítejte s tím, že cesta přes město se může protáhnout tím, že se tady zvedají mosty a musí se čekat.

Fort Lauderdale je fajn místo, které většina lidí navštíví před okružní plavbou karibikem (tak jako my). Najdete tady vše, co potřebujete na několikadenní pobyt - hezké pláže, dobré nakupování, skvělé jídlo a taky je to docela dobré výchozí místo pro poznávání Floridy, protože má dobrou polohu. Miami odsud není daleko, stejně tak Key West a také Orlando. Takže pokud byste chtěli mít nějakou hlavní základnu a z ní vyrážet, Fort Lauderdale vám udělá moc dorbou službu. Rád se tady ještě někdy vrátím, moc se mi tady líbilo (ale to platí pro celou Floridu, co si budeme povídat :) )!Dovolená Fort Lauderdale

Fort Lauderdale je krásné místo, které stojí za návštěvu. Prohlédněte si proto zájezdy do destinace Fort Lauderdale či aktuální nabídku Last minute a vyberte si, co vás zaujme nejvíce! K dispozici jsou i další zájezdy do USA, stačí kliknout sem a vybrat si :-)