Göynük patří k novějším rychle se rozvíjejícím tureckým letoviskům. Užijete si zde průzračně čistého moře, písečných a oblázkových pláží. Rovněž můžete navštívit a obdivovat zajímavá historická místa a různé přírodní zajímavosti. Historie města sahá až do antických dob. Žili zde Féničané, Peršané i staří Římané. V blízkých okolních vesnicích narazíte na pozůstatky staveb z římské a byzantské doby. Město kdysi bylo součástí Osmanské říše.

Göynük Göynük

© Konstantin Tronin / Shutterstock.com

Co nabízí Göynük

Město Göynük leží necelých 30 kilometrů jižně od Antalye. Má dlouhou historii sahající až do dob antiky. Obdivovat zde budete krásné pobřežní scenérie i nádherné pobřeží s písečnými plážemi, které kontrastují s vysokými horami na horizontu. Příjemnou dovolenou tu mohou trávit vyznavači aktivní i odpočinkové dovolené. Na své si přijdou i vyznavači kultury a historie, kteří si jistě rádi prohlédnou spoustu místních památek.

Městečko Göynük

Městečko Göynük

Dovolenkový pobyt je vhodný pro všechny věkové kategorie. Pro mladší ročníky budou velkým lákadlem vodní sporty, windsurfing, paragliding, vodní lyže. Rodiny s malými dětmi zase ocení pláže, postupně se svažující do moře. Starší návštěvníci si horký den u moře mohou zpříjemnit večerními procházkami při západu slunce.

Město samotné poskytuje zábavu v různých zábavních podnicích i nakupování v obchůdcích se suvenýry. Můžete využít i nabídky některé z místních cestovních kanceláří a navštívit Atatürkovu přehradu, jednu z největších přehrad na světě nebo hrobku krále Antichona – Nemrut Dagh.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (1 )
  • 60%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 50 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Pokud máte rádi klid a odpočinek, tak přidejte hvězdičku až dvě :)

dne 2015-03-23 15:11:19

Malinké letovisko kousek severně od Kemeru. V Gonyuku toho moc není kromě pláže, pár obchodů, restaurací a Dino parku, který tady byl otevřen před pár lety. Dinopark je vcelku OK, malý, ale je dost drahý. Vstupné se dá sehnat i se slevou, ale uvnitř budete platit šílené palby za úplně všechno, což se mi teda vůbec nelíbilo. Pro děti ale OK, tak když si vezmete vlastní ručníky, jídlo, pití atp, abyste tady nemuseli nic moc kupovat, tak to bude v pohodě.

Jinak Gonyuk je klidné místo, mimo sezonu tady je úplně mrtvo, spousta hotelů, restaurací zavírá. Ale i v sezoně je tady poměrně klid a většinu zábavy vám obstará hotel, tak dobře vybírejte. Pokud chcete klid a pohodu, je Gonyuk dobrá volba. Na výlet můžete do Kemeru a nebo do Antalye, která leží pár kilometrů severně odsud.

Celkově je to tady průměr, ale záleží co hledáte.Dovolená Göynük

Dovolená Göynük je dobrou volbou pro každého, koho láká Turecko. Podívejte se na aktuální zájezdy do destinace Göynük a nebo na žhavé Last minute, které jsou k dispozici. Stačí kliknout sem a rezervovat zájezd, který se vám bude líbit nejvíce!