Beldibi je malé turistické středisko asi 25 kilometrů jižně od Antalye nedaleko Kemeru. Nabízí krásné slunečné pláže, vodní radovánky, průzračně čisté moře a překrásnou přírodu. Návštěvníci zde najdou ideální místo pro klidnou dovolenou. Zdejší pláž se mírně svažuje do moře, takže je vhodná i pro rodiny s malými dětmi. Dospělí si mohou užívat odpočinek na pláži, potápění mezi korálovými útesy, rafting. Alternativou mohou být turecké lázně či návštěva zajímavých míst.

Beldibi

Beldibi

Co nabízí Beldibi

Beldibi je malé letovisko mezi Antalyí a Kemerem na Turecké riviéře. Toto klidné letovisko se chlubí dlouhou rovnou pláží, která se táhne podél celého města. Je pokryta jemným zlatavým pískem, občas se objeví nějaké molo. Jsou zde ideální podmínky pro scuba diving, windsurfing, plavání i lenošení ve stínu slunečníku.

Je zde vybudováno velké množství hotelů, které jsou rovnoměrně rozmístěny podél pobřeží. Uprostřed města se nachází malý přístav, který slouží jako kotviště pro velmi malé lodě. Okolí města se pyšní spoustou zeleně. Pěstují se zde olivovníky.

Pláž v Beldibi Pláž v Beldibi

© engineervoshkin / Shutterstock.com

Jestliže zatoužíte na své dovolené po troše vzrušení, vydejte se na organizované sjíždění horských řek na raftech, které jsou zde organizovány v rámci fakultativních výletů.

Navštívit můžete také Hamman, slavné turecké lázně, nebo nedaleký aquapark s tobogány a vířivými bazény.

Pokud si budete chtít na čas odpočinout od vody a moře, můžete se vydat na výlet k jeskyním Belbasi. Nalézá se tu významné archeologické naleziště z dob paleolitu a neolitu. Na stěnách jeskyně můžete obdivovat zajímavé rytiny a malby. Jedná se o jedinou ukázku jeskynních maleb v celé západní Asii. Rozsah naleziště je tak velký, že se již hovoří o kultuře Belbasi – podle názvu jeskyně.

  • Hodnocení uživatelů

  • Hodnocení: 3 hvězdy
    3 / 5 (1 )
  • 60%
  • (1) Recenze

Summary:

Dosaženo 100 cestovatelských bodů
Počet přečtených článků
Počet přijatých odpovědí
Počet napsaných recenzí
Tvé hodnocení *: 3*: 3">
3 /5 stars

Beldibi

dne 2015-05-02 04:54:01

Beldibi je dost mimo hlavní turistické atrakce Turecka. Hotely ale poskytnou vše, co na dovolené budete potřebovat, navíc jsou jednotlivé hotely hned vedle sebe, takže není problém se procházet a pokoukat se i u "sousedů". Kolem hotelu jsme měli spoustu obchůdků se všemožným zbožím, lidé tady jsou usměvaví a milí a velice přátelští. Někteří prodavači dělali trošku nátlak, ale dali se uklidnit :D Výhoda je vzdálenost od letiště - jen asi 3/4 hodiny. Jeli jsme na výlet do hor, kde je lanovka, která nás vyvezla do hor. Moc hezké!
Pláž poskytuje dostatek stínu,ale pozor na to, že je uměle vytvořená, takže tady jsou místy velké kameny a je lepší mít s sebou boty do vody! Pro děti nám to tady ideální nepřišlo. U pláže jsme měli skvělý bar s širokou nabídkou pití a snacků.
Beldibi je opravdu klidné místo, kde budete závislí na vašem hotelu, tak dobře vyberte.Dovolená Beldibi

Láká vás Beldibi? Hledáte-li zájezdy do destinace Beldibi, které vás sem vezmou, podívejte se na aktuální nabídku zájezdů se zajímavými cenami. K dispozici je hodnocení jednotlivých nabídek, řada termínů a cen, ze kterých si můžete vybrat! Pro nabídku aktuálních zájezdů, které nabízí Beldibi, klikněte sem a pro akční nabídky Last minute pak zase sem.